Vincenzo Nibali si zlomil zápästie a jeho štart na Gire je otázny

Vincenzo Nibali

zdroj: Jacob Kennison (Trek Factory Racing)

Vincenzo Nibali (TFR) spadol na tréningu vo Švajčiarku. Talian si poranil pravé zápästie. Vo štvrtok podstúpi operáciu. Jeho štart na Giro d’Italia 8. mája je tak otázny a bude záležať na priebehu liečby.

„Ťažko sa mi hľadajú slová. Išlo o úplne banálny incident s vážnymi následkami, ktoré môžu znehodnotiť všetku moju prácu. Zajtra budem mať operáciu a potom začnem ťažkú cestu, aby som bol v dobrej forme na Giro d’Italia. Sľubujem, že urobím nemožné, aby sa mi to podarilo,“ napísal Nibali na Instagrame.

V kantóne Ticino na juhu Švajčiarska sa 36-ročný jazdec pripravoval na preteky Okolo Álp, po ktorých by prešiel na domácu Grand Tour Giro d’Italia. Oficiálne stanovisku tímu hovorí o zlomenine zápästia. Operáciu – osteosyntézu – teda opravnú liečbu podstúpi v Lugane, kde býva.

Vincenzo Nibali:

Giro d’Italia malo byť jednou z posledných šancí Nibaliho kariéry na veľký výsledok. Sicílčan svoju domácu Grand Tour vyhral v rokoch 2013 a 2016. Vlani skončil iba na siedmom mieste. V predbežných plánoch mal Tour de France, na ktorej by sa však iba pripravoval na cestné preteky olympiády v Tokiu.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár