Vuelta a España: Časovku vyhral suverénny Dennis, Yates si udržal prvé miesto

Vuelta a España 2018

zdroj: twitter.com/lavuelta

Po dni voľna nasledovala druhá a posledná individuálna časoka 73. edície pretekov Vuelta a España. 16. etapa mala 32 kilometrov. Viedla z Santillana del Mar do mesta Torrelavega v severnej časti Španielska. Nešlo o úplnu rovinu, na trati sa nachádzali stúpania . Najdlhšie z nich malo dĺžku 3,4 km so sklonom okolo piatich percent. Ostatné kopčeky boli kratšie a ich sklon nepresiahol štyri percentá.

Austrálčan Rohan Dennis (:bmc:) potvrdil pozíciu najväčšieho favorita a s časom 37:57 zvíťazil. 28-ročný časovkársky špecialista vyhral druhý boj s chronometrom na tohtoročnej Vuelte. O 50 sekúnd boli pomalší Joey Rosskopf (:bmc:) a Jonathan Castroviejo (:sky:). O sekundu viac stratili vrchár Steven Kruijswijk (:lot) a Michal Kwiatkowski (:sky:), ktorý na pretekoch utrpel dva pády.

Peter Sagan (BOH) skončil na 107. mieste. Slovák bol o 5 minút a 16 sekúnd pomalší ako dnešný víťaz.

Celkové poradie

Najlepšie tak skončil Holanďan Kruijswijk a posunul sa na celkové tretie miesto v generálnej klasifikácii. V nej aj naďalej kraľuje Brit Simon Yates (:mts:), ktorý zajazdil na svoje pomery veľmi dobrú časovku. Pred druhým Alejandrom Valverdem (MOV) má náskok 33 sekúnd. Kruijswijk stráca na čelo 52 sekúnd. Stratu dnes zaznamenal celkovo štvrtý Nairo Quintana (MOV), ktorý sa posunul na štvrté miesto s mankom 1:15 na Yatesa. Výborný výkon dnes podal objav Vuelty, mladý 23-ročný Enric Mas (:qst:). Ten v časovke skončil na šiestom mieste a v GC je už piaty. Za ním nasleduje Miguel Ángel López (AST). Kolumbijčanovi časovka nevyšla a bral v nej stratu 2:19. O priečku vyššie sa posunul Ion Izagirre (:bmt:) na úkor Rigoberta Urána (:efd:). Z prvej desiatky vypadol Nemec Emanuel Buchmann (BOH). Toho nahradil Tony Gallopin (:alm:).