Vuelta a San Juan: Gavíria vytiahol dlhý šprint, Sagan bral piate miesto

Druhá etapa argentínskych pretekov Vuelta a San Juan opäť otestovala najrýchlejších mužov v pelotóne. Na závode kategórie 2.Pro sa dnes hlavné momenty udiali okolo mesta Pocito. Išlo o rovinatú skúšku s iba jedným kratším kopčekom.

Včera si pád 3,4 km koncom odskákal okrem iných aj Remco Evenepoel (DQT) a veľkej skupine organizátori udelili rovnaký čas. Kolízia bola zavinená divákom. Aj v druhý deň pretekov sa stala kuriózna situácia, keď pád tentokrát spôsobil pes.

V úniku, v ktorom sa udial tento pád, bolo dnes najprv osem jazdcov, prevažne z domácich tímov. Jedinú vrchársku prémiu dnes ovládol Francisco Monte (Argentína). Vo vrchárskom drese však ah po dnešku ostal Paredes z tímu Medellin. Pri méte 26 km do konca sa z úniku osamostatnil Christofer Jurado (Panama), ale pelotón ho už mal na dohľad. Klasicky pracovali hlavne šprintérske cely UAE-Team Emirates, Deceuninck – Quick Step alebo Bora – hansgrohe.

Aby toho nebolo málo, nedostatok najazdených kilometrov na začiatku sezóny a mix profesionálov s menšími celkami mal za následok ďalší pád 12,5 km pred cieľom. Ten však nemal vážne následky. O dva kilometre neskôr bol únik dostihnutý a pelotón sa chystal na očakávaný rýchly záver.

Záver:

Finále sa odohralo na širokej rovnej ceste a bolo na jednotlivých tímoch, aby umiestnili svojich koncových pretekárov na najlepšiu pozíciu. Svoj vláčik mal prichystaný Quick Step, Bora priviezla Petra Sagana (BOH) na čelo 2 km pred koncom. Po včerajšom druhom mieste svoje zbrane nachystal aj tím Androni, ktorý dlho ťahal pelotón do poslednej tisícky metrov. Potom za to zobral Alaphilippe (DQT), ktorý priviezol Alvára Hodega (DQT). Sagan zaváhal a v poslednom kilometri stratil kolesá svojich kolegov a neskôr už nedokázal svoju pozíciu zlepšiť.

Ako prvý začali šprintovať pomocníci Quick Stepu. V záverečnej stovke metrov našiel najväčšiu rýchlosť Fernando Gavíria (UAE). Kolumbijčan napokon vyhral druhú etapu na Vuelta a San Juan. 25-ročný borec UAE dnes nemal poskytnutý vlak tímu a držal sa Sagana, ktorý bol za vedúcim Barbierom (ISN). Gavíria musel šprintovať zo zadných radov, viac ako 200 metrov pred cieľom, a veľkým zrýchlením si vylepšil stratené pozície a prehnal sa okolo zvyšku čela. Predbehol približne 15 jazdcov a jasne potvrdil rolu šprintérskej hviezdy, ktorá ho vlani opúšťala kvôli zraneniam a výpadkom formy.

Druhý došiel domáci Naranjo (Vírgen di Fátima), ktorý sa postaral o ďalšie prekvapenie. Tretie miesto bral Benfatto (Bardiani – CSF).

Petra Sagana dnes sprevádzali pozičné problémy, z ktorých sa nedokázal dostať ani vo finále šprintu, čo mu zvyčajne problém nerobí. Na vzduch sa dostal až príliš neskoro a skončil piaty. Pozície stratil aj Hodeg, ktorý nevyužil prácu tímu a mladý Kolumbijčan uzavrel prvú desiatku.

Gavíria vyzliekol Barbiera z dresu pre lídra pretekov. Táto dvojica má síce rovnaký čas vďaka bonusovým sekundám za prvé miesta, no Kolumbijčan má lepší súčet umiestnení.

Profil:

2 .etapa

Výsledky 2. etapy:

1.Fernando Gavíria (Col)ISN3:30:04
2.Nicolás Naranjo (Arg)Vírgen de Fátima
3.Marco Benfatto (Ita)Bardiani CSF – Faizane
4.Piet Allegaert (Bel)COF
5.Peter Sagan (Svk)BOH
6.Travis McCabe (USA)ISN
7.Mauro Richeze (Arg)Transportes Puertas de Cuyo
8.Cesar Martingil (Por)Tavira
9.Bert Van Leberghe (Bel)DQT
10.Álvaro Hodeg (Col)DQT

Celkové poradie:

1.Fernando Gavíria (Col)UAE7:15:10
2.Rudy Barbier (Fra)ISN
3.Manuek Belletti (Ita)Androni Giocattoli – Sidermec0:00:04
4.Nicolás Naranjo (Arg)Vírgen de Fátima
5.Marco Benfatto (Ita)Bardiani CSF – Faizane0:00:08
6.Peter Sagan (Svk)BOH0:00:10
7.Álvaro Hodeg (Col)DQT
8.Travis McCabe (USA)ISN
9.Cyril Lemoine (Fra)COF
10.Cesar Martingil (Por)Tavira

 

Zdroj: vueltaasanjuan.org

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár