Vuelta a España: Ďalší úspech tímu Martina Velitsa

Vuelta a España

zdroj: twitter.com/etixx_quickstep

Zdieľaj článok:

Piatu etapu na tohtoročnej Vuelte ovládol tímový kolega Martina Velitsa (EQS). Gianni Meersman vyhral už svoju druhú etapu v tohtoročnej edícii. Skvelú práce odviedol Čech Štybar, ktorý svojmu šprintérovi výborne pripravil posledné metre. Veľkú zásluhu má i náš cyklista. V dnešnom úniku dňa bola dvojica jazdcov. Martin Velits bol na čele pelotóna a udával tempo a pomohol k dostihnutiu. Druhú priečku v etape uchmatol Fabio Felline (TFR). Bronz berie Kévin Reza (FDJ). Vedenie v pretekoch si i naďalej udržal Darwin Atapuma (BMC).

Slovenské farby háji na pretekoch Martin Velits (EQS), ktorý v 5. etape stratil necelých 5 minút a obsadil 149. priečku. V celkovom poradí si náš cyklista pohoršil a je na 168. mieste.

Šťastný víťaz po triumfe povedal:

„Som extrémne šťastmý. Prvý triumf na Vuelte mi dodal sebavedomie. Dnes som štartoval s nulovým očakávaním. Všetko dnes bolo perfektné, Štybar v závere urobil výbornú prácu a pripravil mi šprint. Záver bol chaotický, myslím, že za mnou bol pád. Dúfam, že sa nikomu nič nestalo.“