Vuelta a España: Favorit sa dostal do čela

Vuelta a España

zdroj: twitter.com/movistar_team

Zdieľaj článok:

Ôsmu etapu na tohtoročnej Vuelte ovládol veterán z ruskej stajne Katusha. Sergey Lagutin nastúpil na poslednom stúpaní Alto de la Camperona. Útok sa konal doslova pár metrov pred cieľom. V jeho skupine boli Axel Domont (ALM), ktorý berie striebro a Perrig Quemeneur z tímu Direct Energie, ktorý skončil na bronzovom stupni. Do čela pretekov sa dostal ďalší Kolumbíjčan, tentokrát už favorizovaný Nairo Quintana (MOV).

Slovenské farby háji na pretekoch Martin Velits (EQS), ktorý v 8. etape stratil niečo vyše 15 minút a obsadil 150. priečku. V celkovom poradí si náš cyklista mierne pohoršil a je na 178. mieste.

Šťastný víťaz po triumfe povedal:

„Sen sa stal skutočnosťou. Je to nádherný pocit. Sníval som o tom už od detstva. Vyhrať etapu na Grand Tour je neuveriteľný pocit. Mám 35 rokov a stále nemôžem uveriť, že sa mi to podarilo. Nemáme lídra na Vuelte (Joaquim Rodriguez), tak máme voľné ruky a dnes to vyšlo. Vuelta ešte nekončí, tak uvidíme.“