Vuelta a España: Quintana to dokázal!

Vuelta a España

zdroj: twitter.com/lavuelta

Poslednú etapu na slávnej Vuelte ovládol 23-ročný mladík z Dánska. Magnus Cort Nielsen (:obe:) zaznamenal skvelé víťazstvo v závere poslednej Grand Tour sezóny. Rodák z Bornholmu mal skvelú podporu tímu, hlavne Jens Keukeleire odviedol perfektnú prácu, keď v samotnom závere pomohol azda najviac. Druhé miesto vo vyrovnanom finiši obsadil Daniele Bennati (:tcs:). Bronz vzal dvojnasobný etapový víťaz Gianni Meersman (:eqs:).

Z celkového triumfu sa raduje Nairo Quintana (MOV), ktorý po celú Vueltu podával stabilné výkony. Druhý skončil víťaz Tour de France – Chris Froome (:sky:). Broznová priečka patrí Estabanovi Chavezovi (:obe:). Najlepším vrchárom sa iba o bod stal Omar Fraile (:ddd:). Bodovaciu súťaž vyhral Fabio Felline (:tfr:).

Slovenské farby hájil na pretekoch Martin Velits (:eqs:), ktorý v 21. etape stratil niečo málo pod minútu a obsadil 104. priečku. V celkovom poradí si náš cyklista mierne polepšil a skončil na celkovom 152. mieste.

Šťastný víťaz po triumfe povedal:

„Jens Keukeleire mi skvelo pripravil záver. Vyviezol som sa za ním a podarilo sa mi vyhrať. Je to fantastický pocit. Hlavný cieľ tímu bol ísť na Estebana, no pridať víťaznú etapu je skvelé.“