Wout van Aert je najlepším cyklistom Belgicka

wout van aert

zdroj: twitter.com/lazersport

Wout van Aert (:tjb:) zvíťazil v prestížnej ankete Kristallen Fiets (krištáľový bicykel), keď v tesnom súboji porazil obhajcu Remca Evenepoela (:dqt:). Van Aert sa tak stal najlepším cyklistom Belgicka za rok 2020. V minulosti obsadil druhé, tretie i štvrté mieste. V tomto ročníku mu bol konkurenciou iba spomínaný Evenepoel. S väčším odstupom skončil na treťom mieste Tim Wellens. Celkom 131 hlasov odovzdávali novinári, tréneri a predošlí víťazovi. V tejto ankete dokázali štyrikrát zvíťaziť Philippe Gilbert a Greg van Avermaet.

Tohtorčný víťaz mal famóznu sezónu. Pripísal si na svoje konto prvý monument v kariére – Miláno-San Remo. Vyhral i ďalšiu náročnú klasiku Strade Bianche. Druhý skončil na Flandrách a v časovke na majstrovstvách sveta. Na Tour de France ovládol etapu, no hlavne perfektne asistoval v kopcoch. Iba pred rokom a pol zažil hororový pád na Tour de France, keď sa zachytil o bariéru a nepríjemne spadol. Nohu mu museli dvakrát operovať. Návrat na cestu však zvládol excelentne.

Wout van Aert

„Nikdy som nevyhral krištáľový bicykel. Som nesmierne rád, že som to dokázal. Som ambiciózny. Mám rád nové výzvy a vďaka tomu som tam, kde som. Bol to skvelý rok a táto cena je jeho vyvrcholením. Trošku som to očakával, no neberie jej to nič na kráse.“

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár