Wout van Aert vyhral v Herentals, Van der Poel druhý

Cyklokros
Wout van Aert

zdroj: twitter.com/JumboVismaRoad

Wout van Aert (Team Jumbo – Visma) vyhral cyklokrosové preteky seriálu X2O v belgickom Herentals. Belgičan získal prvé sezónne víťazstvo v tejto disciplíne. Na zablatenom závode kategórie C2 bol o 35 sekúnd za ním majster sveta Mathieu van der Poel (Alpecin – Fenix). Holanďan v nevhodnú chvíľu dostal defekt. Tretí skončil Michael Vanthourenhout (Pauwels Sauzen – Bingoal).

Wout van Aert:

„Najprv som nezaregistroval, že Mathieu dostal defekt. Predbehol som ho, lebo som mu nechcel dovoliť si odpočinúť. Keď som sa už vzdialil, vedel som, že mal defekt. Môj tlak v plášťoch bol najprv príliš nízky (1,25 až 1,35 barov). Pri výmene bicykla som ho nechal navýšiť dvakrát, a udržoval som si náskok.“

Mathieu van der Poel:

„Dostal som defekt ihneď po výmene bicykla. Potom som bol 30 sekúnd za Woutom. Uvedomil som si, že ho už nestiahnem a potom som si len užíval preteky, keďže ide o jeden z najlepších okruhov.“

Wout van Aert a Mathieu van der Poel
Wout van Aert a Mathieu van der Poel. Kristof Ramon / Red Bull Content Pool

Do pretekov nenastúpil veľký favorit Tom Pidcock, ktorý sa bude sústrediť na ďalšie preteky Svetového pohára.

Najlepšia cyklokrosová dvojica poslednej dekády Van der Poel – Van Aert bola už po prvom kole zo šiestich v inej lige. Jazdci ako európsky majster Eli Iserbyt, Michael Vanthourenhout a Toon Aerts mali na nich stratu niekoľko desiatok sekúnd.

Van der Poel dostal defekt, Wout van Aert udržal vedenie

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa AD Sportwereld (@adsportwereld)

V treťom kole sa vďaka lepšej technike a zjavne lepším nohám dokázal majster sveta Van der Poel vzdialiť na päť sekúnd od svojho konkurenta z Team Jumbo – Visma. Po polovici závodu však zažil vedúci Holanďan poriadnu dávku smoly a dostal defekt.

Toho sa chytil tempár Wout van Aert, ktorý sa dostal na čelo a s polminútovým náskokom viedol preteky. 26-ročný Belgičan vyhral prvé cyklokrosové preteky v sezóne. Van der Poel aj po defekte jazdil veľmi obstojné časy, ale jeho odveký sok sa ukázal byť veľmi silný na dostihnutie. Keď títo dvaja naposledy štartovali a Van Aert vyhral, písal sa ešte rok 2018. Belgičan vtedy na Majstrovstvách sveta získal tretie zlato v rade.

Iserbyt vedie X2O, pokračuje sa v sobotu

Išlo o štvrté podujatie osemdielneho seriálu X2O Badkamers Trofee. Stále ho však vedie Eli Iserbyt, ktorý bol dnes piaty. Vedie o 2 minúty nad Van der Haarom. Ten bol dnes až ôsmy. Van Aert ani Van der Poel neboli na prvých pretekoch a tak o celkovú klasifikáciu nebojujú.

Cyklokros mužov Elite pokračuje 26. decembra pretekmi Telenet Superprestige.

Pozícia
Jazdec
Tím
Čas
01Wout Van AertTeam Jumbo – Visma58:15
02Mathieu van der PoelAlpecin-Fenix0:35
03Michael VanthourenhoutPauwels Sauzen – Bingoal1:31
04Toon AertsTelenet – Fidea Lions2:14
05Eli IserbytPauwels Sauzen – Bingoal2:17
06Laurens SweeckPauwels Sauzen – Bingoal2:25
07Quinten HermansCircus-Wanty Gobert2:37
08Lars Van Der HaarTelenet – Fidea Lions2:47
09Corne Van KesselCircus-Wanty Gobert2:49
10Gianni VermeerschAlpecin-Fenix3:24

Zdroj: cyclocross24

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár