Zabezpečte si svoj bicykel

zdroj: cerek.sk

História projektu Centrálneho registra bicyklov (ďalej len CEREK) sa začala písať už v roku 2013.

Hlavnou myšlienkou CEREKu je prevencia bicyklov proti krádeži.

Jednoduchou registráciou online alebo u partnerov (Mestskej polície, Polície ČR a SR, autorizovaných obchodov alebo turistickéých kancelárii) dosiahnete umiestnenie Vášho majetku do celoeurópskej databázy kradnutých bicyklov. Cieľom projektu je preventívne chrániť čo najviac bicyklov proti zlodejom a maximálne skomplikovať opätovný predaj kradnutého bicykla. Každé bicykel je opatrené jedinečným výrobným číslom, pomocou ktorého je možné bicykel okamžite identifikovať a dohľadať právoplatného majiteľa. O nájdenie bicykla sa môže pričiniť Polícia SR, Mestská polícia alebo aj súkromná osoba (ukradeno.cerek.cz).

V Slovenskej republike je každý rok oficiálne odcudzené cca 5000 bicyklov, ktoré nie je možné pri ich náleze identifikovať. Počet neoficiálne odcudzených bicyklov je však až 3x vyšší. Poďte túto bilanciu zlepšiť a registrujte svoje bicykel do CEREKu už dnes!

Od polovice tohto roka prešiel projekt CEREK revitalizáciou. Teraz sa môžu majitelia bicyklov sami rozhodnúť, či svoj bicykel ochránia iba registráciou do celoeurópskej databázy, alebo si k registrácii dokúpia špeciálnu identifikačnú známku. Inteligentné známka v sebe ukrýva jedinečný QR kód, ktorý je spárovateľný s výrobným číslom. Takéto fyzické označenie bicykla umožní nálezcovi QR kód nasnímať, zistiť či je bicykel ukradnutý a v prípade krádeže odoslať správu majiteľovi (a polícii) s presnými GPS súradnicami.

Po registrácii do databázy môžete svoj účet ovládať prostredníctvom webového rozhrania alebo mobilnej aplikácie, ktorá je pre Vás dostupná na Google Play alebo AppStore úplne zadarmo.

Zakúpením inteligentnej známky k registrácii získate mnoho ďalších funkcií, ktoré môžete v rámci systému CEREK využívať. Začať čerpať všetky jedinečné funkcie je naozaj jednoduché. Stačí si objednať inteligentnú známku na webovej stránke CEREK, zakúpiť u polície, v turistickom informačnom centre vybraných miest alebo u autorizovaných partnerov a potom len nalepiť na Váš bicykel. Prečítajte si aké zaujímavé funkcie na Vás v systéme CEREK čakajú.

Preukázateľnosť vlastníctva – do systému je možné nahranie dokladov o kúpe, vzhľadom k tomu je kedykoľvek možné preukázať, že daný produkt skutočne vlastníte a máte naň plné právo.

Ochrana pred krádežou – ako už bolo spomínané, že samotnou registráciou alebo tiež fyzickým označením bicykla sa dostanete do celoeurópskej databázy kradnutých bicyklov. Prostredníctvom týchto opatrení môžeme spoločne predchádzať krádeži. V prípade nálezu odcudzeného bicykla Vám pošleme správu s poslednými GPS súradnice, kde sa váš bicykel nachádza.

Často kladenú otázkou je kvalita známky a jej strhnutie. Strhnutie známky je naozaj náročné. Známka je vyrobená zo špeciálneho polykarbonátu s vysoko kvalitným 3M lepidlom. Riziko trhavosti známky po nalepení je minimálne. QR kód, ktorý je na známke, zostáva čitateľný aj keď je 2/3 známky poškodenej. Aj v prípade úplného poškodenia alebo odstránenia známky zostáva bicykel v celoeurópskej databáze a je jednoducho dohľadateľný pomocou výrobného čísla.

Záručný list, doklad – doklady o kúpe, záručné listy ai. Odteraz ich môžete uložiť do systému CEREK a mať ich neustále po ruke.

Manuály – tak ako všetky doklady o kúpe a ďalšie dôležité dokumenty od Vášho bicykla, tak i všetky manuály môžete mať nahrané v systéme. Nemusíte ich neustále skladovať doma v škatuliach, ale mať ich pohodlne kedykoľvek dostupné online.

Servisná knižka – zabúdate na pravidelný servis? Aplikácia CEREK nato môže myslieť za Vás. V servisnej knižke sú zahrnuté všetky pravidelné a nepravidelné servisy, ktoré si vytvorí samostatný užívateľ podľa potreby, ale aj servisy, na ktoré Vás zvoláva predajca alebo Váš servisný technik. Vďaka rýchlym dotazom (otázkam) ste v spojení so servisnou podporou 24 hodín denne.

Objednávka náhradných dielov – prepojením Vášho bicykla s predajcom pre Vás docielime jednoduché objednávanie náhradných dielov priamo cez mobilnú aplikáciu.

Výhody registrácie Vášho bicykla v CEREKu?

  • registráciou sa Váš bicykel dostane do celoeurópskej databázy kradnutých bicyklov
  • pomocou výrobného čísla a tiež QR kódu na inteligentnej známke je možné bicykel spoľahlivo identifikovať a vrátiť právoplatnému majiteľovi
  • vďaka našej spolupráci s Mestskou políciou sa výrazne zvyšuje šanca nálezu ukradnutého bicykla
  • v prípade nájdenia Vám dôjde správa s GPS súradnice, kde sa Váš bicykel aktuálne nachádza
  • keď označíte v systéme CEREK Váš bicykel ako ukradnutý, okamžite sa táto informácia nahlási príslušným štátnym orgánom bez nutnosti ďalšieho vypĺňania zdĺhavých dokumentov
  • do registrácie CEREK môžete samozrejme pridávať aj fotografie
  • register a aplikáciu máte po ruke 24 hodín denne
  • pri nákupe bicykla máte možnosť overiť si, či je jeho pôvod korektný
  • po zakúpení inteligentnej známky môžete využívať všetkých funkcií, ktoré systém ponúka: servisnú knižku, manuály, objednávky náhradných dielov, nahrávanie dokladov a mnohé iné.

Nedávajte šancu zlodejom a už dnes si registrujte svoj bicykel do CEREKu.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár