10. etapa Giro d’Italia 2021 preview: Rýchla šprintérska pauza

Giro d'Italia 2021
10. etapa Giro d'Italia 2021

zdroj: Massimo Paolone/LaPresse (foto)

Pondelky zvyknúť byť voľným dňom. Tento rok tomu tak nie je, pred oddychom je na programe ešte predposledná šprintérska šanca celých pretekov. 10. etapa Giro d’Italia 2021 bude patriť jazdcom ako Tim Merlier, Giacomo Nizzolo, Elia Viviani alebo Peter Sagan.

>>>Výsledky a priebeh etapy: Peter Sagan ovládol svoju prvú etapu na Gire 2021

V nedeľu sa v 9. etape ružového dresu zmocnil Egan Bernal (:ins:). Vyhral svoju prvú etapu na Grand Tours dominantným spôsobom. Giro vedie s náskokom 15 sekúnd pred druhým Remcom Evenepoelom (:dqt:) a 21 pred tretím Alexandrom Vlasovovom (AST).

Egan Bernal vyhral 9. etapu. © Fabio Ferrari/LaPresse

10. etapa Giro 2021:

pondelok 17. mája 2021
Dĺžka
: 139 km
Profil: zvlnený, 1300 nastúpaných výškových metrov
Štart: 13:40, L’Aquila
Predpokladaný dojazd: 17:04 – 17:24, Foligno

10. etapa Giro d’Italia 2021 live – vysielanie naživo:

10. etapa Giro d’Italia 2021 – trasa

10. etapa Giro d'Italia 2021 mapa
Mapa 10. etapy Giro d’Italia. zdroj: giroditalia.it

Najkratšia etapa s hromadným štartom sa začína v meste L’Aquila, ktoré leží uprostred apeninského masívu Gran Sasso d’Italia. Po nezhodách organizátorov s Rímom je práve centrum regiónu Abruzzy v posledných rokoch častou zastávkou Giro d’Italia. Historické a univerzitné mesto bolo založené v 13. storočí, jeho dominantou je bazilika Santa Maria di Collemaggio.

10. etapa Giro d'Italia 2021 L'Aquila

Cieľové mesto Foligno má podobné množstvo obyvateľov ako L’Aquila – 60-tisíc. Jeho počiatky sa datujú až do ôsmeho storočia pred naším letopočtom a jeho úloha v strede Talianska sa neustále zvyšovala. Odpovedajú tomu aj pamiatky meste – katedrály, paláce, či dokonca viacero prírodných pamiatok v okolí mesta.

10. etapa Giro d'Italia 2021 Foligno

10. etapa Giro d’Italia 2021 – profil:

10. etapa Giro d'Italia 2021
10. etapa Giro d’Italia 2021. zdroj: giroditalia.it

Etapa uzatvárajúca prvý blok pretekov obsahuje v počiatočných kilometroch stúpanie ku Sella di Como (7 km – 4%). Po nich bude pelotón smerovať výhradne na sever, aby sa po iba 139 km finišovalo vo Folignu.

V meste Santa Rufina je na programe šprintérska prémia, ktorú si zoberie únik. Predpokladáme, že bude dostatočne malý (do osem jazdcov) a o nejaké body budú bojovať i šprintéri. To sa jazdci dostanú do kopcovitej časti etapy. Nejde o nič zásadné. Jedinou dlhšou prekážkou bude Valico della Somma (6,7 km – 5%) štvrtej kategórie. Po nej ostáva do cieľa 39 kilometrov po miernom klesaní a následnej dvadsaťkilometrovej rovine.

Záverečné kilometre budú jednoduché, až sa pelotón dostane do technickej sekcie pred posledným kilometrom. Na rad príde trojica ostrých zákrut a zúženie cesty 800 metrov pred páskou. Vo finálnych 250 metroch je tiahla pravotočivá zákruta, takže cieľová čiara nebude nadohľad.

Očakáva sa hromadný dojazd. Pre neexistujúcu viditeľnosť cieľovej pásky bude dôležité nevyštartovať priskoro. Klišé o správnej pozícii v posledných 5 km platí bez výraznejšieho upozornenia.

Počasie

Počas dňa bude približne 15 ºC bez možnosti prehánok. O nepríjemné momenty sa môže postarať vietor. Má fúkať západný vietor z boku o rýchlosti až 25 km/h. Tímy sa favoritmi na celkové poradie sa musia mať na pozore, aby nedoplatili na etapové ambície klasikárskcyh a šprintérskych tímov. „Terezíny“ sa však na Gire tvoria len veľmi zriedkavo.

Čo očakávať v 10 etape?

Do konca Giro d’Italia zostane po pondelku 11 etáp, z toho iba 13. etapa má rovinatý profil. Preteky síce prišli o Caleba Ewana a pomocnú silu od tímu Lotto Soudal, ostatné celky ako Alpecin-Fenix, UAE Team Emirates, Cofidis alebo BORA – hansgrohe by však mali počas dňa pracovať na stíhaní úniku a zaistiť hromadný dojazd.

Bora ovládala pelotón počas 3. etapy, Van der Hoorn bol však proti. © Fabio Ferrari/LaPresse

Šanca na úspešný únik je veľmi malá. Ale to sme si hovorili aj pred heroickým výkonom Taca van der Hoorna v etape tretej. V strede trasy sa nachádzajú tri stúpania vhodné pre zvýšenie náskoku, lenže hlavne Bora by si mala všetko ustrážiť. Pridať by sa mal aj tím Israel Start-Up Nation, ktorý má v zostave najlepších vrchárov-šprintérov: Davide Cimolaia a Patricka Bevina.

Pomaly sa končí aj možnosť získavania najvyššieho obnosu bodov. Už len etapy číslo 13 a 18 budú mať maximum bodovej nádielky (50).

Body v 10. etape Giro d’Italia:

-12, 8, 6, 5, 4, 3, 2 a 1 bod pre prvých 8 jazdcov na prémii (53. km po štarte)
-50, 35, 25, 18, 14, 12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 a 1 bod pre prvých 15 jazdcov v cieli

Bodovacia súťaž pred 10. etapou:

1Tim MerlierAlpecin-Fenix83
2Giacomo NizzoloQhubeka ASSOS76
3Elia VivianiCofidis69
4Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation66
5Peter SaganBORA-hansgrohe57
6Fernando GaviriaUAE Team Emirates56
7Matteo MoschettiTrek-Segafredo42

10. etapa Giro d’Italia 2021 – favoriti

Tim Merlier (Alpecin-Fenix) je okrem absentujúceho Ewana jediným šprintérom, ktorý ovládol hromadný záver na tomto Gire. Belgičan sa nachádza vo vynikajúcej forme, rovnako aj jeho tím, ktorý sa ukázal byť veľmi solídny pri príprave šprintérskeho vlaku.

To, že Merlier vedie bodovaciu súťaž, hovorí o  jeho kvalitných, vyrovnaných výkonoch. Svedčí mu aj finiš, ktorý je technický. Zákruta bude sedieť niekomu, kto ovláda chaotické šprinty. Merlier ako víťaz viacerých belgických šprintérskych klasík so zaujímavým dlhým nástupom je výborným tipom na víťaza.

Giro d'Italia 2021 2. etapa Tim Merlier
Tim Merlier v 2. etape. © Massimo Paolone/LaPresse

Giacomo Nizzolo (:tqa:) ako taliansky a európsky majster zvýšil svoje konto druhých miest z 9 na 11. Bez toho, aby vôbec niekedy na Gire vyhral. 31-ročný šprintér má jednu z posledných šancí. Nachádza sa v dobrej forme, ale v predošlých koncovkách mu chýbala pozícia a absolútna rýchlosť.

Nizzolo (vľavo), Ewan a za nimi Sagan, © Gian Mattia D’Alberto/LaPresse

Elia Viviani (COF) je na zlepšujúcej sa trajektórii. Po nešťastnej sezóne 2020 stabilne okupuje top 4 šprintérskych etáp na Gire. Má zároveň jeden z najlepších vlakov s jazdcami ako Simone Consonni alebo Fabio Sabatini. Rovnako sa mu vrátila aj istá rýchlosť, ktorou hviezdil v roku 2018.

Elia Viviani
Elia Viviani, (c) Massimo Paolone/LaPresse

Peter Sagan (BOH) s tímom môžu zatlačiť na stúpaniach, aby oslabili vyššie menovaných šprintérov. Išlo by však o riskantnú taktiku, ktorá má iba malú šancu na úspech. Za pokus by to však stálo, keďže Sagan v posledných etapách ukázal, že rýchlostne nestačí na veľkých favoritov. Môže však ťažiť z ich chýb. A že na posledných metroch sa ich dá urobiť dosť.

Slovák však nestráca až tak veľa bodov v klasifikácii a drží sa v top 5. Podobná pozícia v pondelok bude kľúčová v jeho postupe v súťaži o cyklámenový dres. V horských a kopcovitých etapách bude mať šancu terajšiu stratu dorovnať.

Peter Sagan Giro d'Italia 2021 7. etapa
Peter Sagan. (c) Massimo Paolone/LaPresse

Gavíria a Groenewegen sa stále hľadajú

Fernando Gavíria (:uae:) skúšal účasť v únikoch. Aj keď sa zdá, že má dobrú formu v kopcoch, stále mu chýba vysoká rýchlosť ako spred pár rokov. Navyše, jeho podporný vlak sa snáď ani raz neukázal v dobrom svetle.

Dylan Groenewegen (:tjb:) bude mať ďalšiu šancu sa ukázať v šprinte po návrate na cesty. Dobre vyzeral hneď v druhej etape, potom však doplatil na slabú pozíciu. Do nej ho nedostal ani David Dekker (:tjb:), ktorý pri absencii svojho lídra môže sám kvalitne zašprintovať.

Finiš ponúka aj možnosť prekvapení. Núkajú sa hlavne Taliani Matteo Moschetti (TFR), Andrea Paqualon (IWG), Manuel Belletti (EOLO-Kometa), Davide Cimolai (ISN). Z menej známych šprintérov sú k dispozícii Patrick Bevin (ISN), Max Kanter (DSM) alebo Lawrence Naesen (ACT).

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár