1B. etapa Okolo Slovenska 2020: Jannik Steimle najlepší v časovke

Okolo Slovenska 2020
Jannik Steimle

zdroj: ©Jan Melicher

1B. etapa Okolo Slovenska 2020 začínala a končila v Žiline. V itinerári bola totiž časovka na 7,1 kilometra. Tá sa stala korisťou 24-ročného Nemca.

Na štart dnešného boja proti chronometru sa postavilo 123 jazdcov. Profil bol rovinatý a dĺžka odpovedala prológu, pretože merala iba niečo vyše siedmich kilometrov. Ako prvý dnes nasadil latku Jonathan Milan (Cycling Team Friuli). Toho neprekonal ani minuloročný víťaz – Yves Lampaert (:dqt:). Belgičan stratil na Taliana 5 sekúnd. Zhruba o hodinu prišiel do cieľa nový líder – Jannik Steimle (:dqt:), ten vylepšil čas o 6 sekúnd. Mladého Nemca neprekonal ani jeho skúsenejší krajan Nico Denz (:sun:). Jazdec Sunwebu napokon obsadil druhú priečku, tretí skončil Nór Andreas Leknessund (UNO – X Pro Cycling Team).

Na čele celkového poradia je Jannik Steimle (:dqt:), bodovacú súťaž vedie Martin Laas (BOH). Líder vrchárov je Mathiijs Paaschens (WVA – Bingoal WB), najlepším jazdcom do 23 rokov je Andreas Lekenssund (Uno-X Pro Cycling Team).

Najlepší Slovák: Lukáš Kubiš(Dukla Banská Bystrica)