Tirreno-Adriatico: Ackermann v 2. etape opäť vyhral

Tirreno - Adriatico 2020

zdroj: twitter.com/TirrenAdriatico

2. etapa Tirreno-Adriatico 2020 sa skončila hromadným dojazdom. V ňom vyhral Pascal Ackermann (BOH) a získal druhé víťazstvo na „Pretekoch dvoch morí“.

2. etapa Tirreno-Adriatico 2020 viedla od Camaiore cez známe turistické mesto Pisa po trase dlhej 201 kilometrov. V rekreačnom meste Follonica sa ale opäť šprintovalo. Nenarušilo to ani krátke stúpanie 13 km pred cieľom. Na jazdcov si dnes v západnom Taliansku počkalo pekné počasie s miernym vetrom.

2. etapa Tirreno-Adriatico 2020 – profil:

2. etapa Tirreno Adriatico 2020
2. etapa Tirreno-Adriatico 2020 | zdroj: tirrenoadriatico.it

Do úniku dňa sa dnes dostali Marco Canola (Gazprom – RusVelo), Nicola Bagioli (Androni Giocattoli – Sidermec), Umberto Orsini (Bardiani-CSF-Faizanè) a Edoardo Zardini (Vini Zabù – KTM). Po prvotnom väčšom náskoku sa väčšinu etapy držal ich odstup od pelotónu na dvoch minútach. Šprintérske celky BORA – hansgrohe a UAE-Team Emirates úspešne viedli pelotón.

Na jedinej vrchárskej prémii dňa bral 5 bodov Bagioli, ale neohrozil vedúcu pozíciu Nathana Haasa (COF), ktorý body zbieral vo včerajšom úniku.

Ako posledný odolával Orsini, ale bolo isté, že sa bude šprintovať v hromadnom dojazde. Pohltený bol 15 km pred cieľom.

Na krátkom stúpaní 13 km pred koncom sa nič nedialo, na čele boli tímy Deceuninck – Quick Step, CCC pre šprint, ale aj INEOS pre celkové poradie, aby chránili svojho lídra Gerainta Thomasa (INS) do hranice ochrannej zóny 3 km pred cieľom. Po celej ceste boli rozťahané šprintérske vlaky.

5 km pred cieľom zaútočil Paul Martens (TJB). Potom balík natiahol tím INEOS a ihneď dostihol Nemca. Na čele bol potom aj Alpecin-Fenix, pre Tima Merliera (Alpecin-Fenix) natiahol tempo Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix). Prichídzali cesty s kruhovými objazdami a nebolo času dostať sa do ideálnej pozície.

Posledné 2 kilometre a finále

Najlepšie mal pripravený vláčik Quick Step, do prvého kilometra vstupoval za Dowsettom (ISN). Ako prvý začal šprintovať 400 metrov pred cieľom rozbiehač Florian Sénéchal (DQT). Po ňom, 250 metrov pred cieľom, sa na celej šírke cesty nachádzali závereční šprintéri. 150 metrov pred páskou začal spoza Davide Balleriniho (DQT) šprintovať Pascal Ackermann (BOH), prešiel cez medzeru a ocitol sa na vzduchu. Bol to rýchlostný súboj. Po Nemcovi o malú chvíľu nastúpil Fernando Gavíria (UAE).

Najrýchlejší však dnes bol opäť Pascal Ackermann (BOH). O dĺžku kolesa porazil Gavíriu. Ten bol pri svojom šprinte zablokovaný z oboch strán Ballerinim a Ackermannom, a musel na moment spomaliť, aby sa pri zmene smeru vyhol pádu. Tretie miesto bral Rick Zabel (ISN).

Cieľová fotografia. Ackermann, za ním Gavíria | zdroj: twitter.com/TirrenAdriatico

26-ročný Pascal Ackermann vyhral po včerajšom fantastickom technickom šprinte svoju druhú etapu na Tirreno-Adriatico 2020. Je celkovým lídrom pretekov. Zajtra sa modrý dres zmení, keďže na programe je kopcovitá a klasikárska etapa.

Pascal Ackermann po etape:

„Myslím si, že počas celej sezóny som bol veľmi silný, ale nemal som šťastie a až tak som neveril svojmu vlaku. Niečo mi chýbalo, ale teraz už vidíte rozdiel. Bol to rozdielny šprint [po včerajšku, pozn. red.], bol to pre mňa dlhý šprint, bol som príliš skoro na vetre, potom som sa zaradil a potom som si povedal, aby som do toho išiel a uvidel, kam zájdem. Napokon z toho bola perfektná dĺžka až na čiaru. Na sobotu [ďalšiu šprintérsku príležitosť, pozn. red.] sa teším. Zajtra si trochu oddýchnem, lebo je v pláne ťažká etapa. Musím sa ešte trochu zotaviť, lebo minulý týždeň som bol chorý, bol som len raz na bicykli,“ povedal Ackermann pre oficiálne televízne vysielanie.

2. etapa Tirreno-Adriatico 2020 – výsledky:

1.Pascal Ackermann (Ger)BOH05:01:53
2.Fernando Gaviria (Col)UAE
3.Rick Zabel (Ger)ISN
4.Davide Ballerini (Ita)DQT
5.Tim Merlier (Bel)Alpecin-Fenix
6.Davide Cimolai (Ita)ISN
7.Lorrenzo Manzin (Fra)Total Direct Energie
8.Luca Pacioni (Ita)Androni Giocattoli-Sidermec
9.Florian Vermeersch (Bel)LTS
10.Mike Teunissen (Ned)TJB

2. etapa Tirreno-Adriatico 2020 – priebežné celkové poradie:

1.Pascal Ackermann (Ger)BOH07:59:28
2.Fernando Gaviria (Col)UAE0:08
3.Magnus Cort (Den)EFD0:16
4.Rick Zabel (Ger)ISN
5.Davide Cimolai (Ita)ISN0:20
6.Lorenzo Manzin (Fra)Total Direct Energie
7.Imerio Cima (Ita)Gazprom – RusVelo
8.Silvan Dillier (Swi)ALM
9.Florian Senechal (Fra)DQT
10.Luca Pacioni (Ita)Androni Giocattoli – Sidermec

 

Zdroj: tirrenoadriatico.it

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár