3. etapa UAE Tour 2022: Ganna v časovke porazený Bisseggerom

UAE Tour 2022
3. etapa UAE Tour 2022

zdroj: https://twitter.com/INEOSGrenadiers/status971144/photo/1

3. etapa UAE Tour 2022 bola časovkou jednotlivcov na 9 kilometrov. Etapou pravdy najrýchlejšie preletel Švajčiar Stefan Bissegger (EFN). Porazil tak úradujúceho majstra sveta v tejto disciplíne Taliana Filippa Gannu (INS), ktorého odsunul o 7 sekúnd na druhú priečku. 

Z jazdcov na celkové poradie najlepšie zajazdil Tom Dumoulin (TJB), kedy o 5 sekúnd porazil Tadeja Pogačara (UAE) a o 9 sekúnd Joaoa Almeidu (UAE). Holanďan skončil tretí.

Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix), líder pretekov, dnešnú etapu nevypustil. V cieli finišoval na 10. priečke a aj v zajtrajšej horskej etape bude prezentovať červený dres lídra pretekov.

Bisseger sa v cieli nechal počuť, že je veľmi šťastný, že dnes vyhral. Podľa jeho slov ťažil najmä z koncentrácie a rozvrhnutia síl na celú trať. Víťazstvo si váži najmä preto, že ho dokázal vybojovať aj s naštrbenou lopatkou.

3. etapa UAE Tour 2022 – priebeh

Profil:

https://firstcycling.com/race.php?r=9800&y=2022&e=03

Clément Devy začína

Ako prvý sa na trať vydal Clément Devy (FDJ). Tento Francúz však nepatril medzi favoritov, a teda vedel, že dnes skončí hlboko v poli porazených. Neskôr sa na trať dostal Stefan Bissegger (EFN), ktorý zajazdil naozaj dobrý čas – 9 minút, 43 sekúnd. Pevne sa teda usadil v horúcom kresle priebežného lídra etapy a pozorne pozeral na medzičasy svojich najväčších rivalov. Medzi nimi bol aj Jos van Emden (TJB) či Joao Almeida (UAE). Obaja však čas fenomenálneho švajčiarskeho časovkára neprekonali. Odviedli však solídnu prácu.

Filippo Ganna to nemá isté!

Približne o 12.30 SEČ sa na štartovacej rampe objavil majster sveta v časovke jednotlivcov „Pippo“ Ganna (INS), najväčší vyzývateľ priebežného lídra Stefana Bisseggera. Na medzičase po 4 kilometroch však Talian strácal. Nebola to však veľká strata, rozostup medzi dvoma najväčšími bojovníkmi s časom bol len sekundový. Súboj o etapu naberal obrátky.

Napokon sa však jedna sekunda rozrástla do siedmich v neprospech Taliana Filippa Gannu. A teda Stefan Bissegger odolal najväčšiemu konkurentovi a neostalu mu nič iné, ako len čakať na víťazstvo v etape. O to ho mohol ešte pripraviť Tom Dumoulin (TJB), ktorý svoju profesionálnu kariéru oživil minulú sezónu po niekoľko mesačnej pauze. Za istých predpokladov sa do hry o etapový vavrín dostával aj Tadej Pogačar (UAE). Dvojnásobný víťaz starej dámy však prekonal nedávno Covid-19.

Pogačar a Dumoulin vs. Bissegger

Ako prvý z dvojice Tadej Pogačar a Tom Dumoulin došiel do cieľa Slovinec. Síce Stefana Bisseggera neohrozil, zajazdil kvalitnú časovku a umiestnil sa na priebežne tretej priečke. Z jazdcov na celkové poradie porazil tak Joaoa Almeidu.

Čo sa týka Toma Dumoulina, druhého muža olympíjskej časovky, v cieli mu namerali čas 9 minút 55 sekúnd, a teda zaradil sa na tretiu priečku. Porazil tak o pár sekúnd svojich konkurentov v celkovom poradí.

Taktiež bolo jasné, že Stefan Bissegger už nadobro stal víťazom etapy pravdy. Na trati jazdili už len šprintéri, ktorí ho svojimi výkonmi a časovkárskymi dannosťami neohrozovali.

3. etapa UAE Tour 2022 – výsledky

Pozrite tiež:

Zajtra je na programe 4. etapa UAE Tour 2022.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár