4. etapa Paríž – Nice 2022: Absolútna dominancia tímu Jumbo-Visma

Wout van Aert časovka.

zdroj: ©A.S.O./Alex Broadway

4. etapa Paríž – Nice 2022 priniesla 13-kilometrový boj proti chronometru. V ňom bol najlepší tím Jumbo-Visma. Jazdci holandského tímu dominovali a obsadili prvé tri pozície. Najlepší dnes bol Van Aert (TJB), nasledoval Roglič (TJB) a Rohan Dennis (TJB). Do čela pretekov sa o dve sekundy dostal Van Aert.

Van Aert (TJB)

„Som veľmi šťastný. Prišli sme tu so silným tímom a zatiaľ to vychádza. Rohan zašiel neskutočný čas, prekonal predpoklady trénera o pol minúty. V zjazdoch som sa snažil riskovať a zbierať sekundy. Dúfam, že podržím žltý dres nejakú dobu, snáď ho preberie odo mňa Primož. On je líder na pretekoch.“

4. etapa Paríž – Nice 2022 – profil:

Prvý jazdec na štarte

4. etapa Paríž – Nice 2022: priebeh

Pred etapou sa s pretekmi rozlúčil Ben O´Connor (ALM), stal sa tak už deviatou obeťou tohtoročnej edície. Časovku dnes otvoril Dmitriy Gruzdev (AST), ktorý uzatváral celkové poradie. Ako prvý na dlhú dobu usadol do horúceho kresla Rohan Dennis (TJB). Austrálčan v cieli prekonal Stefana de Boda (AST) o takmer minútu. Na osem sekúnd sa priblížil Ethan Hayter (INS), no po 45 jazdcov viedol stále Dennis (TJB).


14:46 sa na štartovaciu rampu postavil Stefan Küng (FDJ), Švajčiar patril medzi favoritov dnešnej časovky. Na prvom medzičase zaostával iba o jednu sekundu. V cieli to boli štyri a stačilo to iba na druhé miesto. O dvadsať minút neskôr vyštartoval na trať ďalší favorit – Stefan Bissegger (EFD). Mladík bol v cieli sklamaný, priebežne figuroval na štvrtom mieste. Prekvapením bol najrýchlejší čas na prvom medzičase od Simona Yatesa (BEX), v cieli bol ale až tretí.

Nalini - procycling
Favoriti z tímu Jumbo-Visma však ešte len čakali na štarte. Primož Roglič (TJB) vyštartoval ako prvý z trojice a začal veľmi dobre. Na prvom meranom úseku bol o 6 sekúnd horší než Yates (BEX). Ešte lepšie na tom bol Wout Van Aert (TJB), Belgičan sa zaradil iba o dve sekundy za spomínaného Brita. V cieli to bola totálna dominancia tímu Jumbo-Visma. Roglič najprv prekonal Dennisa, no následne Van Aert stanovil najlepší čas. Belgický cyklista sa zajtra oblečie do žltého dresu.

Výsledky Paríž – Nice 2022 – 4. etapa

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár