6. etapa Okolo Chorvátska 2021: Stephen Williams si postrážil rivalov

stephen williams

zdroj: twitter.com/BHRVictorious

Dnes vyvrcholil etapové preteky pri Jadranskom mori. 6. etapa Okolo Chorvátska 2021 mala rovinatý charakter, ktorý však bol narušený klasikárskym „brdkom“ v samotnom závere v meste Záhreb. Ten spôsobil zaujímavý záver celých pretekov a vyselektoval cyklistov, ktorí si to rozdali o zisk etapového vavrínu. V hromadnom šprinte bol najrýchlejší Tim van Dijke (:tjb:), ktorý porazil Stephena Williamsa (TBV). Tretí skončil Markus Hoelgaard (Uno-X Pro Cyclimg Team). Celkovým víťazom sa stal Stephen Williams.

Profil 6. etapa Okolo Chorvátska 2021:

Klasická šprintérska etapa, ale…

Etapa spočiatku začala ako každá iná šprintérska skúška. Do úniku sa dostalo zopár cyklistov, ktorí mali ešte chuť sa odprezentovať. Vedeli však, že do úspešného cieľa to nedotiahnu. Zaujímavé to začalo byť však tesne pred koncom, pri prvom prejazde stúpania Markov – Trg. Ešte väčší náboj však preteky dostali pri poslednom prejazde stúpania tretej kategórie. Dôvodom bolo oddelenie trojice pretekárov od pelotónu, ktorá to dotiahla v náskoku až na samotnú cieľovú čiaru.

Záverečný šprint

Záverečný šprint trojice mal nábeh na to, aby bol ocharakterizovaný ako pretaktizovaný, ale napokon všetko vyústilo do víťazstva Tima van Dijkeho (:tjb:). Z pelotónu boj o 4. miesto vyhral Kaden Groves (:bex:). Najlepším mladým jazdcom sa stal Mick van Dijke (:tjb:).

6. etapa Okolo Chorvátska 2021: výsledky

01 Tim Van DijkeJumbo-Visma03:23:0414