6. etapa Okolo Poľska 2021: Cavagna prvý, kolega Almeida je blízko

Okolo Poľska 2021
Rémi Cavagna Okolo Poľska 2021

zdroj: ©Deceuninck - Quick-Step - ©Bas Czerwinski / Getty Images

Rémi Cavagna (:dqt:) vyhral 6. etapu Okolo Poľska 2021. Časovka potvrdila priebežné poradie, ktorému kraľuje João Almeida (:dqt:).

Francúz bol najrýchlejší v 19-kilometrovej, rovinatej časovke v Katoviciach. Bol o 12 sekúnd rýchlejší ako Portugalčan Almeida, jeho tímový kolega z Deceuninck – Quick-Step. Tretie miesto zobral domáci majster v časovke Maciej Bodnar (BOH).

23-ročný Almeida je na čele celkového poradia s náskokom 20 sekúnd na druhého Mateja Mohoriča (TBV). Preteky sa ukončia rovinatou etapou v Krakove, Almeida by si mal postrážiť celkové víťazstvo a tak svoj prvý žltý dres vo World Tour.

Joao Almeida Okolo Poľska 2021
Almeida vedie. ©Deceuninck – Quick-Step – ©Bas Czerwinski / Getty Images

Išlo sa v dobrom počasí, bolo 30 ºC.

6. etapa Okolo Poľska 2021 – profil (časovka):

6 etapa Okolo Poľska 2021
© Tour de Pologne

Prvý rýchly čas zajazdil Nemec Max Walcheid (:tqa:), ale jeho výkon bol prekonaný. Do horúceho kresla sa posadil Dán Mikkel Bjerg (:uae:) – trojnásobný majster sveta v časovke do 23 rokov. Dvojicu delili tri sekundy.

Najlepší čas bol ešte raz prekonaný, Poliak Bodnar bol ešte o dve sekundy rýchlejší.

To však na trať nastúpil „vlak TGV z Clermont-Ferrand“, ako znie prezývka Rémiho Cavagnu. S časom 22:10 min bol jednoznačne najrýchlejší a vyhral svoju druhú časovku v roku. Prvá prišla na Okolo Romandie, ešte v drese pre francúzskeho majstra. 26-ročný jazdec získal ôsme profesionálne víťazstvo v kariére, tretie v časovke a štvrté vo World Tour.

V celkovom poradí predné priečky neohrozili piaty Michal Kwiatkowski (:ins:), ani trinásty Diego Ulissi (:uae:). Domáca hviezda Kwiatkowski sa však posunula na záverečné pódium, 27 sekúnd za Almeidu. Z pódia vyhodil Taliana Ulissiho.

V nedeľu je na programe rovinatá etapa v Krakove dlhá 145 kilometrov.