BinckBank Tour: Druhý hromadný dojazd korisťou Pedersena

BinckBank Tour 2020

zdroj: twitter.com/TrekSegafredo

3. etapa pretekov BinckBank Tour je za nami. Druhý šprintérsky dojazd zvládol najlepšie Mads Pedersen (TFR), keď oplatil prehru Jasperovi Philipsenovi (UAE).

Preteky BinckBank Tour dnes pokračovali po nútenej pauze. Oficiálne tretia etapa si na pelotón pripravila 157 kilometrov so štartom a cieľom v mestečku Aalter. V itinerári boli dve šprintérske prémie a už tradične zlatý kilometer, kde sa každých 300 metrov rozdávajú bonusové sekundy. Spomínané mesto leží v okrese Gent, vo východnom Flámsku. Do úniku dňa si dnes naskočila pätica jazdcov. Skupina bola v zložení Jonas RickaertOscar Riesebeek z Alpecin-Fenix, AdrienPetit a Pim Ligthart (Total Direct Energie) a v neposlednom rade Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen – Baloise). Po 60 kilometroch pretekania bol náskok iba 3 minúty a nedali sa čakať veľké zázraky.

Po 85 kilometroch spadol náskok na hodnotu 90 sekúnd. O zníženie sa postarali tímy Trek-Segafredo a UAE Emirates. Keď sa náskok dostal pod minútu, tak z pelotónu odskočila belgická trojica De Bondt (Alpecin-Fenix), Jelle Wallays (LTS) a Milan Menten (Sport Vlaanderen – Baloise). Dostali sa 15 sekúnd pred hlavný balík a 50 sekúnd za vedúcu päťku. Snaha trojice však nevydržala dlho a čoskoro ich hlavný balík s prehľadom pohtlil. 20 kilometrov pred dojazdom mala skupinka na čele stále minútu a šprintérske tímy museli začať tlačiť.

Na čele hlavného balíka udávala tempo Bora, ktorá svoje nádeje vkladala do Pascala Ackermana (BOH). Boj o zlatý kilometer zviedli pretekári v úniku, najlepšie si počínal Jonas Rickaert, ktorý získal maximum 9 sekúnd. Dva kilometre pred cieľom skončila snaha posledného mohykána z úniku a všetko sa chystalo na hromadný dojazd. Technické pasáže najlpešie zvládli jazdci Bory a vyviezli svojho lídra do dobrej pozície. Lenže Ackermann (BOH) zase vyštartoval priskoro a na páske ho predstihli Pedersen (TFR) i Philipsen (UAE). Prvý menovaný si napokon pripísal etapový vavrín.