BinckBank Tour: Hodeg udržal Bennetta na páske, Štybar ponúkol skvelú službu

BinckBank Tour 2019

zdroj: twitter.com/quickstepteam

Zdieľaj článok:

Štvrtá etapa pretekov BinckBank Tour mala 185 kilometrov a bola najdlhšou na belgicko-holandskom podujatí. Išlo o poslednú šprintérsku skúšku závodu.

V úniku dnes boli Sütterlin (MOV), Stannard (MTS), Iesebeek (Roompot – Charles) a Smit (KAT). Tí mali náskok maximálne dvoch minút a neboli príťažou pre šprintérske celky, ktoré chceli využiť poslednú príležitosť a získať konečne víťazstvo po tom, čo Sam Bennett (BOH) bral zatiaľ tri z troch rovinatých etáp.

Celá etapa sa niesla v monotónnom duchu, únik bol dostihnutý 4 km pred koncom, čiže brejk si zobral aj sekundy zo „zlatého kilometra“ a ten sa dnes pre celkové poradie stal nepodstatným. Defekt musel hasiť Zdeněk Štybar (DQT) 23 km pred koncom, no v poriadku sa dostal do balíku.

Záver:

V poslednom kilometri za to zobrali viaceré tímy, vzadu sa držal vlak Deceuninck – Quick Step ktorý dnes pracovali pre José Álvara Hodega (DQT). V poslednej zákrute sa ešte v strede poľa udial pád, no nepoznačil najväčších šprintérov. Opäť spadol jeden z jazdcov EF Education First, podobne ako v tretej etape.

Na finálnej rovinke Štybar výborne potiahol svojho lídra popri bariére, za Hodegom bol Sam Bennett. Vykľul sa z toho súboj tejto dvojice, z ktorej víťazne vzišiel Kolumbijčan Hodeg. Ten sa 200 metrov pred koncom vyhol pomalším jazdcom a ocitol sa na prvej pozícii. Na jeho kolese bol stále Bennett, ktorý ešte chcel zrýchliť v posledných metroch, no jazdec Quick Stepu mal dostatočnú rýchlosť, aby s dostatočným náskokom za sebou udržal Íra. Tretí došiel Edward Theuns (TFR).

Groenewegen (TJB) bol dnes mimo pozície, tím mu nedokázal vytvoriť podobné podmienky, ako Hodegovi.

zdroj: twitter.com/cyclingweekly

22-ročný José Álvaro Hodeg z Kolumbie získal 10. profesionálne víťazstvo, šieste v tomto roku. Potvrdil, že je jedným z najväčších šprintérskych talentov súčasnosti. Ďakovať musí aj svojmu tímu, keď ho Florian Sénechal (DQT) a hlavne ťah Štybara udržali vo výbornej pozícii v kľúčových metroch pred rozbehom šprintu.

Záverečný šprint:

Celkové poradie

zdroj: twitter.com/Lotto_Soudal

GC sa po rovinatej etape nemení. Včera sa do zeleného dresu pre celkového lídra obliekol Tim Wellens (LTS), ktorý bude mať najlepšiu východziu pozíciu pred zajtrajšou krátkou časovkou a následnou, poslednou etapou s flámskymi kopcami. Na chrbát Belgičanovi dýchajú Marc Hirschi (SUN) so 4 sekundami.

Profil:

zdroj: la-flamme-rouge.eu

Výsledky 5. etapy:

1. Alvaro Hodeg (Col) DQT 3:54:48
2. Sam Bennett (Irl) BOH
3. Edward Theuns (Bel) TFR
4. Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
5. Arnaud Demare (Fra) FDJ
6. Kristoffer Halvorsen (Nor) INS
7. Dylan Groenewegen (Ned) TJB
8. Stan Dewulf (Bel) LTS
9. Boris Valee (Bel) Wanty-Groupe Gobert
10. Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles

Celkové poradie: 

1. Tim Wellens (Bel) LTS 17:27:34
2. Marc Hirschi (Swi) SUN 0:00:04
3. Laurens De Plus (Bel) TJB 0:00:14
4. Ivan Garcia Cortina (Spa) BMT 0:00:36
5. Oliver Naesen (Bel) ALM 0:00:39
6. Michael Valgren Andersen (Den) DDD 0:00:42
7. Mike Teunissen (Ned) TJB 0:00:45
8. Greg Van Avermaet (Bel) CCC 0:00:49
9. Simon Clarke (Aus) EFD
10. Søren Kragh Andersen (Den) SUN

 

Zdroj: binckbanktour.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.