BinckBank Tour: Hodeg udržal Bennetta na páske, Štybar ponúkol skvelú službu

Články

zdroj: twitter.com/quickstepteam

Štvrtá etapa pretekov BinckBank Tour mala 185 kilometrov a bola najdlhšou na belgicko-holandskom podujatí. Išlo o poslednú šprintérsku skúšku závodu.

V úniku dnes boli Sütterlin (MOV), Stannard (:mts:), Iesebeek (Roompot – Charles) a Smit (:kat:). Tí mali náskok maximálne dvoch minút a neboli príťažou pre šprintérske celky, ktoré chceli využiť poslednú príležitosť a získať konečne víťazstvo po tom, čo Sam Bennett (BOH) bral zatiaľ tri z troch rovinatých etáp.

Celá etapa sa niesla v monotónnom duchu, únik bol dostihnutý 4 km pred koncom, čiže brejk si zobral aj sekundy zo „zlatého kilometra“ a ten sa dnes pre celkové poradie stal nepodstatným. Defekt musel hasiť Zdeněk Štybar (:qst:) 23 km pred koncom, no v poriadku sa dostal do balíku.

Záver:

V poslednom kilometri za to zobrali viaceré tímy, vzadu sa držal vlak Deceuninck – Quick Step ktorý dnes pracovali pre José Álvara Hodega (:qst:). V poslednej zákrute sa ešte v strede poľa udial pád, no nepoznačil najväčších šprintérov. Opäť spadol jeden z jazdcov EF Education First, podobne ako v tretej etape.

Na finálnej rovinke Štybar výborne potiahol svojho lídra popri bariére, za Hodegom bol Sam Bennett. Vykľul sa z toho súboj tejto dvojice, z ktorej víťazne vzišiel Kolumbijčan Hodeg. Ten sa 200 metrov pred koncom vyhol pomalším jazdcom a ocitol sa na prvej pozícii. Na jeho kolese bol stále Bennett, ktorý ešte chcel zrýchliť v posledných metroch, no jazdec Quick Stepu mal dostatočnú rýchlosť, aby s dostatočným náskokom za sebou udržal Íra. Tretí došiel Edward Theuns (:tfr:).

Groenewegen (:tjb:) bol dnes mimo pozície, tím mu nedokázal vytvoriť podobné podmienky, ako Hodegovi.

zdroj: twitter.com/cyclingweekly

22-ročný José Álvaro Hodeg z Kolumbie získal 10. profesionálne víťazstvo, šieste v tomto roku. Potvrdil, že je jedným z najväčších šprintérskych talentov súčasnosti. Ďakovať musí aj svojmu tímu, keď ho Florian Sénechal (:qst:) a hlavne ťah Štybara udržali vo výbornej pozícii v kľúčových metroch pred rozbehom šprintu.

Záverečný šprint:

Celkové poradie

zdroj: twitter.com/Lotto_Soudal

GC sa po rovinatej etape nemení. Včera sa do zeleného dresu pre celkového lídra obliekol Tim Wellens (:lts:), ktorý bude mať najlepšiu východziu pozíciu pred zajtrajšou krátkou časovkou a následnou, poslednou etapou s flámskymi kopcami. Na chrbát Belgičanovi dýchajú Marc Hirschi (:sun:) so 4 sekundami.

Profil:

zdroj: la-flamme-rouge.eu

Výsledky 5. etapy:

1.Alvaro Hodeg (Col):qst:3:54:48
2.Sam Bennett (Irl)BOH
3.Edward Theuns (Bel):tfr:
4.Timothy Dupont (Bel)Wanty-Groupe Gobert
5.Arnaud Demare (Fra)FDJ
6.Kristoffer Halvorsen (Nor):ins:
7.Dylan Groenewegen (Ned):tjb:
8.Stan Dewulf (Bel):lts:
9.Boris Valee (Bel)Wanty-Groupe Gobert
10.Boy van Poppel (Ned)Roompot-Charles

Celkové poradie: 

1.Tim Wellens (Bel):lts:17:27:34
2.Marc Hirschi (Swi):sun:0:00:04
3.Laurens De Plus (Bel):tjb:0:00:14
4.Ivan Garcia Cortina (Spa):bmt:0:00:36
5.Oliver Naesen (Bel):alm:0:00:39
6.Michael Valgren Andersen (Den):ddd:0:00:42
7.Mike Teunissen (Ned):tjb:0:00:45
8.Greg Van Avermaet (Bel):ccc:0:00:49
9.Simon Clarke (Aus):efd:
10.Søren Kragh Andersen (Den):sun:

 

Zdroj: binckbanktour.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár