BinckBank Tour: Tím Lotto Soudal nezvládol nádhernú poslednú etapu

BinckBank Tour 2019
lotto soudal na binckbank tour

zdroj: twitter.com/Lotto_Soudal

Zdieľaj článok:

Preteky BinckBank Tour dnes finišovali poslednou etapu. Na pretekárov bola pripravená plastikárska etapa, v ktorej čakalo 14 stúpaní. Nechýbalo ani slávne stúpanie Muur van Geraardsbergen či známejšie ako Muur Kapelmuur. Dnes boli pripravené útočiť tímy Sunwebu a Jumbo-Visma, ktorých jazdci strácali na Wellensa (LTS) iba niekoľko sekúnd. Belgičan je však výborný klasikár a zosadiť ho z líderskej pozície nebude ľahké. Dnes sa formoval únik dňa veľmi dlho. Úvodné kilometre priniesli stúpania i úseky pavé, no ani to nepomohlo. 100 kilometrov pred cieľom sa konečne oddelila osmička jazdcov, ktorú neskor doplnila ďalšia sedmička. Najznámejšie mená v úniku boli Marco Marcato (UAE), Jack Bauer (MTS) či Bob Jungels (DQT).

Náskok skupiny však len horko ťažko prekročil minútu. V posledných 50 kilometroch to bolo stúpanie za stúpaním a skupiny na čele sa miešali každým kilometrom. Z úniku dňa ostalo na čele už len 7 jazdcov a tí mali náskok pred stúpaním Muur Kapelmuur iba 15 sekúnd. Bola to posledná šanca na útok, pretože v poslednom kole stúpanie končí na úrovni mesta čo je iba 600 metrov. V polovici výstupu na Kapelmuur bol únik definitívne zlikvidovaný. Medzi najsilnejšími jazdcami bola i prvá trojka celkového poradia. V záberoch kamery sme videli Wellensa (LTS), De Plusa (TJB) i Hirschiho (SUN).

Zlatý kilometer

Do útoku sa vydal Laurens De Plus (TJB), ktorý na zlatom kilometri získal celkovo 7 sekúnd a preskočil Hirschiho (SUN) na druhom mieste. Na prvé strácal iba 5 sekúnd. V jeho útoku ho doplnili Greg Van Avermaet (CCC) a Oliver Naesen (ALM). Belgická trojka si vypracovala náskok 25 sekúnd. Wellens (LTS) bol v stíhajúcej skupine sám a nevyzeralo to pre neho veľmi dobre. Nespolupracovalo a musel sa spoľahnúť na pomoc Quick – Stepu či iných tímov. Trojica na čele mala 10 kilometrov pred cieľom náskok 40 sekúnd.

Záver

7 kilometrov pred cieľom malo trio na čele náskok 35 sekúnd a vyzeralo to pre De Plusa (TJB) čoraz nádejnejšie. O tri kilometre neskôr to bolo už len 25 sekúnd a dramatické divadlo vrcholilo. Kilometer pred páskou bol 23-ročný mladík blízko životnému víťazstvu. V samotnom dojazde bol najsilnejší Oliver Naesen (ALM), ktorý v dramatickom finiši porazil Avermaeta (CCC). Celkovým víťazom pretekov BinckBank Tour sa napokon stal Laurens De Plus (TJB), ktorý si za dnešný výkon rozhodne zaslúžil.

Rozhodujúci moment BinckBank Tour

Profil:

 

Výsledky 7. etapy:

1. Oliver Naesen (Bel) ALM 03:52:40
2. Greg Van Avermaet (Bel) CCC
3. Laurens De Plus (Bel) TJB 0:00:04
4. Simon Clarke (Aus) EFD 0:00:25
5. Philippe Gilbert (Bel) DQT 0:00:26
6. Mike Teunissen (Ned) TJB
7. Michael Valgren (Den) DDD 0:00:35
8. Ivan Garcia Cortina (Spa) TBM
9. Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:00:38
10. Dylan Van Baarle (Ned) INS

Celkové poradie: 

1. Laurens De Plus (Bel) TJB 21:29:55
2. Oliver Naesen (Bel) ALM 0:00:35
3. Tim Wellens (Bel) LTS 0:00:36
4. Greg Van Avermaet (Bel) CCC 0:00:37
5. Marc Hirschi (Swi) SUN 0:00:40
6. Mike Teunissen (Ned) TJB 0:01:06
7. Ivan Garcia Cortina (Spa) TBM 0:01:13
8. Stefan Kung (Swi) FDJ 0:01:16
9. Michael Valgren (Den) EFD 0:01:19
10. Søren Kragh Andersen (Den) SUN 0:01:21

 

Zdroj: binckbanktour.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.