BinckBank Tour: Víťaz Gira ovládol preteky, Sagan sám proti všetkým

Benelux Tour

zdroj: twitter.com/binckbanktour

Preteky BinckBank Tour majú za sebou poslednú etapu. Na jazdcov dnes čakalo 191 klasikárskych kilometrov a dvakrát prechod cez legendárny Muur Kapelmuur. Do prvého úniku sa dostala 9-členná skupina, no tá nezamiešala poradím a 30 kilometrov pred cieľom bola pohltená. V nasledujúcich stúpaniach sa nastupovalo. Podobne ako včera otestoval súperov Peter Sagan (BOH), keď si poľahky vystúpal na čelo. 13 kilometrov pred cieľom však prišiel znova nepríjemný moment pre nášho reprezentanta, keď musel meniť bicykel. Strata nebola veľká a Tourminátor doskočil do hlavného balíka. 6 kilometrov pred cieľom na slávnom Muur Kapelmuur šla do predu dvojica Sagan, Avermaet. Hlavná skupina sa roztrhala, no 4 kilometre pred páskou bolo všetko zase pokope. 3 kilometre pred záverom nastúpil Jayper Stuyven (:tfr:) a odpútal sa od znova nespolupracujúcej hlavnej skupiny. S našim reprezentantom nikto na čele neťahal a výsledok tak bol jednoduchý. Belgičan si vypracoval náskok 10 sekúnd a všetko vyzeralo dobre. Jeho heroický výkon nakoniec stačil a mohol sa tešiť z druhého víťazstva svojho tímu v tohtoročnej edícii. Druhé miesto dnes vybojoval Philippe Gilbert (:qst:), bronz berie Tom Dumoulin (:sun:), ktorý sa teší i z celkového triumfu.

Slováci na BinckBank Tour

Na pretekoch máme dvoch našich zástupcov. Peter Sagan (BOH) dnes obsadil 4. priečku a v celkovom hodnotení skončil na 7. meiste. Okrem umiestnenia v elitnej desiatke berie i svetlo modrý dres pre víťaza bodovacej súťaže. Na pretekoch je aj Michael Kolář (BOH), ktorý obsadil na nedávnych majstrovstvách Európy 10. miesto v pretekoch s hromadným štartom. Michaelovi pred etapou patrilo 131. miesto v celkovom poradí.