Brussels Cycling Classic: Evenepoel znova sólo

Remco-Evenepoel Okolo Beneluxu 2021

zdroj: ©Mark Van Hecke / Getty Images

Remco Evenepoel (DQT) ovládol druhé preteky v rade. Tentokrát to boli Brussels Cycling Classic, no scenár bol podobný. V samotnom závere sa ocitol s Aimé De Gendtom, no nástup mladého talentu bol bez odozvy. Bizarný moment sa odohral 20 kilometrov pred cieľom, keď zbytok silnej skupiny zvolil na križovatke zlú zákrutu.

21-ročný Belgičan bol súčasťou malej skupiny, ktorá sa vytvorila 60 kilometrov pred cieľom. Jazdci príkladne spolupracovali a rýchlo si vypracovali náskok. I napriek zlým poveternostným podmienkam náskok narastal. Všetko nahrávalo 7-člennej skupine. Rozhodujúci moment však prišiel 20 kilometrov pred cieľom, keď na križovatke zazmätkovala pätica a vydala sa zlým smerom. Dvojica Evenepoel (DQT) a De Gendt (IWG) zvolila správny smer.

Dvojka spolu pokračovala i cez Evenepoelove rodisko – Schepdaal. Mladík sa tam dočkal fanúšikov a chcel im ukázať, kto je najlepší. Čoskoro prišiel moment útoku. Jazdec Quick-Stepu nasadil a De Gendtovi ostali iba oči pre plač. Bronzovú priečku obsadil nestarnúti Philippe Gilbert (LTS).

Remco Evenepoel

“Bolo to dnes veľmi ťažké, počasie veľmi nepomohlo. Necítil som sa dnes na sto percent po Overijse, kde som vyhral z úniku. Napokon som mal ale dobré nohy a dostal som sa do rozhodujúcej skupiny. Potom prišiel bizarný moment, keď sme len dvaja trafili zákrutu. Zbytok sa pomýlil. Keď sme sa blížili k cieľu, tak som cítil, že sme boli obaja na limite. Tesne pred zmenou vetra som nastúpil a vytvoril som si drobný náskok. Vedel som, že to bude stačiť a stalo sa. Je to už druhé víťazstvo v tomto týždni. Tieto cesty poznám a o to som radšej, že som to využil. Chcem poďakovať tímu, že znova vo mňa verili. Teraz už len preniesť túto formu na Benelux Tour.”

Nalini - procycling

Najdôležitejšie momenty

Víťaz

Brussels Cycling Classic

1
 EVENEPOEL Remco
Deceuninck – Quick Step4:28:30
2
 DE GENDT Aimé
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux0:50
3
 VAN DER SANDE Tosh
Lotto Soudal2:13
4
 GILBERT Philippe
Lotto Soudal,,
5
 HIRSCHI Marc
UAE-Team Emirates,,
6
 MCNULTY Brandon
UAE-Team Emirates,,
7
 MERLIER Tim
Alpecin-Fenix2:16
8
 VAN POPPEL Danny
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux,,
9
 LECROQ Jérémy
B&B Hotels p/b KTM,,
10
 GAVIRIA Fernando
UAE-Team Emirates,,
  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár