Cadel Evans Great Ocean Road Race: Viviani využil skvelú prácu svojho tímu a porazil Ewana

Články

Dnes sa konali ďalšie preteky World Tour v Austrálii. Piaty ročník Cadel Evans Great Ocean Road Race meral 164 kilometrov a na záver pelotón absolvoval štyri prejazdy okruhom v meste Geelong. Nachádzal sa tam aj kopec Challambra Crescent s dĺžkou 1,2 kilometra. Záver bol rovinatý.

Z pôvodného úniku ostal v prvom kole v Geelongu Laurens de Vreese (AST) a z pelotónu sa ho snažili dohnať Nic Dlamini (DDD) a tímový kolega Davide Ballerini (AST). Vzadu za nimi sa útočilo. Na Challambre bol aktívny Daniel Oss (BOH), jeho atak využil aj Diego Ulissi (UAE). Tieto viaceré vedúce skupinky sa zjednotili, hlavné pole však nestrácalo mnoho času. V ďalšom kole dobre pracoval James Knox (DQT), ktorý bránil útoky ostatných tímov a držal tak šance na šprintérsky záver, ktorý by vyhovoval tímovému lídrovi Eliovi Vivianimu (DQT).

V poslednom kole na Challambre zaútočili Luis Léon Sánchéz (AST), Dylan van Baarle (SKY) a aj Richie Porte (TFR). Tieto pokusy však opäť neboli úspešné, o protiútok sa ešte snažili Pavel Sivakov (SKY) a Daniel Oss (BOH).

V poslednom kilometri bola na čele zriedené skupina zložená z 35 jazdcov, kde sa nachádzal aj víťaz Tour Down Under Daryl Impey (MTS), ktorý vie v šprintoch prekvapiť. Boli v nej aj čistokrvní špurtéri Caleb Ewan (LTS) a Elia Viviani. Pre talianskeho majstra pracoval Michael Mørkøv (DQT). Dánsky šampión bol na čele a na jeho kolese bol zavesený Viviani. Za ním sa držal Austrálčan Ewan. Najlepšiu pozíciu mal stále Viviani a keď sa odpútal od kolesa svojho pomocníka, Impey zablokoval zo strany Ewana a ten tak nezastihol nástup Vivianiho. Keď Ewan začal naplno šprintovať, 29-ročný Talian už mal vypracovaný potrebný náskok a preťal pásku  ako prvý. Druhý došiel 24-ročný Ewan a Juhoafričan Impey skončil tretí.

Minuloročný víťaz Jay McCarthy (BOH) došiel na ôsmom mieste. Pre Vivianiho je to druhé víťazstvo v tomto roku, v Austrálii ešte ovládol prvú etapu Tour Down Under. Sklamaný odchádza Caleb Ewan, ktorý na začiatku sezóny nedokázal vyhrať na žiadnych pretekoch World Tour v Austrálii.

Profil:

Zdroj: procyclingstats

Výsledky:

1.Elia Viviani (Ita)DQT3:54:35
2.Caleb Ewan (Aus)LTS
3.Daryl Impey (RSA)MTS
4.Ryan Gibbons (RSA)DDD
5.Jens Debusschere (Bel)ISN
6.Luke Rowe (GBr)SKY
7.Michael Mørkøv (Den)DQT
8.Jay McCarthy (Aus)BOH
9.Owain Doull (GBr)SKY
10.Luis León Sanchez (Spa)AST

Zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár