Coppa Sabatini 2021: Valgren v dobrej forme pred MS

zdroj: © A.S.O./Charly Lopez

Michael Valgren (EFD) ovládol druhé preteky v dvoch dňoch. Po stredajšej výhre na Giro della Toscana zaknihoval i prvenstvo na Coppa Sabatini. Šampión Európy Sonny Colbrelli (TBV) prekvapivo nestačil na Dána v cieľovom dojazde, ktorý bol do stúpania. Tretí bol Mathieu Burgaudeau (TotalEnergies).

Všetko podstatné sa udialo 50 kilometrov pred cieľom, keď tímový kolega Valgrena zaútočil. Neilson Powless (EFD) si vypracoval menší náskok a vyzeral veľmi dobre. Američan však prišiel o nádej pre záverečným stúpaním, keď bol dostihnutý. Do čela sa dral Gianni Moscon (INS), no Michael Valgren (EFD) ukázal svoju silu. Jeho atak zachytil Sonny Colbrelli (TBV), no Dán nastúpil znova a bolo rozhodnuté. Pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta je tak v dobrej forme. Čerešničkou na torte je predĺženie zmluvy s EF Education Nippo o ďalší rok.

Predĺženie zmluvy

Profil Coppa Sabatini 2021

Štart

Cieľ

Michael Valgren (EFD)

„Je to skvelý pocit. Porazil som Colbrelliho a ten je veľký favorit pre majstrovstvá sveta. Chcem poďakovať tímu, dnes sme jazdili fantasticky. Neilson Powless urobil veľký kus roboty. Cítil som sa dnes dobre a bolo otázne ako dám ten záver. Našťastie to sadlo dobre. Vyhrať majstrovstvá sveta by bol splnený sen, Dánsko bude veľmi silné.“

Coppa Sabatini 2021 – výsledky

1Michael Valgren Hundahl (Den) EF Education-Nippo5:14:20
2Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious0:00:03
3Mathieu Burgaudeau (Fra) TotalEnergies0:00:06
4Filippo Baroncini (Ita) Italy0:00:09
5Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux0:00:11
6Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo0:00:17
7Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers0:00:33
8Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team0:00:40
9Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH0:01:25
10Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo0:01:31
  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár