Critérium du Dauphiné: Alaphilippe ovládol prvú horskú etapu

zdroj: twitter.com/LesoirSports/

Štvrtá etapa pretekov Critérium du Dauphiné mala 181 kilometrov a viedla z Chazey-sur-Ain do obce Lans-en-Vercors. Obsahovala tri kategorizované stúpania. Všetky sa nachádzali v druhej polovici trasy. Prvé stúpanie patrilo do najnižšej, štvrtej kategórie. Ďalší kopec Col du Mont Noir patril do najvyššej kategórie s označením HC. Cieľ sa nachádzal na dvojkovom stúpaní s dĺžkou 5 kilometrov.

Pred posledným stúpaním začalo pršať. Veľmi nádejne to vyzeralo pre Daria Catalda (AST), ktorý bol dlhší čas v sólo úniku. Cieľ bol pre neho iba 300 metrov ďaleko a mal všetky karty vo svojich rukách. Prvé zrýchlenie urobil Dan Martin (UAE), ktoré nasledovali Julian Alaphlippe (DQT), Geraint Thomas (SKY) a Romain Bardet (ALM). V šprinte tejto malej skupiny bol najrýchlejší Julian Alaphilippe, ktorý si uchmatol štvrtú etapu francúzskych pretekov. Za ním skončil na druhom mieste Dan Martin  a tretí došiel Geraint Thomas.

Team Sky odviedol dnes poriadny kus práce v pelotóne. Hlavne najťažšie stúpanie Col du Mont Noir si postrážili ukážkovo. Tímový líder Sky Michal Kwiatkowski (:sky) aj napriek práci svojho tímu nestačil na líderskú skupinu na poslednom stúpaní do Lans-en-Vercors. Poliak nastúpil do dnešnej etapy v žltom drese. V cieli stratil na víťaza 17 sekúnd a v celkovej klasifikácii sa posunul na druhé miesto. Žltý dres ostal v tíme Sky. Novým lídrom klasifikácie je Gianni Moscon (SKY): Pódium uzatvára taktiež člen tímu Sky, Geraint Thomas (SKY). Jazdci brtiského tímu môžu ďakovať najmä dvom časovkám, jednej individuálnej a druhej tímovej.

Piatková etapa sa opäť bude končiť na stúpaní. Trasa piatej etapy bude mať 130 kilometrov.

Záver etapy:

Výsledky 4. etapy

1.Julian Alaphilippe (Fra)DQT4:26:58
2.Daniel Martin (Irl)UAE
3.Geraint Thomas (GBr)SKY
4.Romain Bardet (Fra)ALM
5.Pierre Latour (Fra)ALM0:00:05
6.Adam Yates (GBr)MTS
7.Emanuel Buchmann (Ger)BOH
8.Guillaume Martin (Fra)Wanty-Groupe Gobert
9.Gianni Moscon (Ita)SKY
10.Tiesj Benoot (Bel)LTS

Celkové poradie:

1.Gianni Moscon (Ita)SKY13:55:30
2.Michal Kwiatkowski (Pol)SKY0:00:06
3.Geraint Thomas (GBr)SKY
4.Julian Alaphilippe (Fra)DQT0:00:48
5.Damiano Caruso (Ita)BMC0:00:49
6.Bob Jungels (Lux)DQT0:01:05
7.Adam Yates (GBr)MTS0:01:11
8.Tiesj Benoot (Bel)LTS0:01:13
9.Romain Bardet (Fra)ALM0:01:41
10.Marc Soler (Spa)MOV0:01:48

 

Zdroj: cyclingnews.com

 

 

 

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár