Critérium du Dauphiné: Kwiatkowski ovládol prológ

zdroj: twitter.com/infosportplus

Zdieľaj článok:

Dnes nám odštartovali etapové preteky Critérium du Dauphiné. Prvá etapa z ôsmich sa odohrala v meste Valence na juhozápade Francúzska. Jednalo sa o individuálnu časovku dlhú 6,6 kilometrov.

Trať najrýchlejšie prešiel poľský časovkársky šampión Michal Kwiatkowski (SKY). Druhý skončil Jos Van Emden (LOT). Rozdiel medzi nimi bol iba jedna sekunda. Tímový kolega víťaza, Gianni Moscon (SKY), obsadil tretiu priečku.

Kwiatkowsi bol predošlých 40 dní bez pretekania a vrátil sa hneď s víťazstvom. Naposledy štartoval na Ardénskych klasikách, ktoré mu nevyšli podľa predstáv. Ešte skôr v tomto roku vyhral etapové preteky Tirreno – Adriatico a Volta ao Algarve em Bicicleta.

„Po 40 dňoch bez pretekania som samozrejme čiastočne prekvapený. Viem, že som tvrdo trénoval, aby som bol na Dauphine a neskôr aj na Tour de France v dobrej forme. Musíte stále prísť a začať rozmýšľať o víťazstve, inak nepredvediete dobrý výkon,“ vyhlásil víťaz dnešnej časovky.

Dnes to neboli iba dobré správy pre Team Sky. V dnešnom prológu spadol Geraint Thomas (SKY) a stratil viac ako 20 sekúnd. Nie je to však neriešiteľná situácia a Thomas je spolu s Kwiatkowskim stále tímovým lídrom na francúzske preteky.

Zajtra je na programe zvlnená etapa do obce Saint-Just-Saint-Rambert. Očakáva sa hromadný dojazd. Prekvapiť može vydarený únik.