Critérium du Dauphiné: Kwiatkowski ovládol prológ

zdroj: twitter.com/infosportplus

Dnes nám odštartovali etapové preteky Critérium du Dauphiné. Prvá etapa z ôsmich sa odohrala v meste Valence na juhozápade Francúzska. Jednalo sa o individuálnu časovku dlhú 6,6 kilometrov.

Trať najrýchlejšie prešiel poľský časovkársky šampión Michal Kwiatkowski (:sky:). Druhý skončil Jos Van Emden (:lot:). Rozdiel medzi nimi bol iba jedna sekunda. Tímový kolega víťaza, Gianni Moscon (:sky:), obsadil tretiu priečku.

Kwiatkowsi bol predošlých 40 dní bez pretekania a vrátil sa hneď s víťazstvom. Naposledy štartoval na Ardénskych klasikách, ktoré mu nevyšli podľa predstáv. Ešte skôr v tomto roku vyhral etapové preteky Tirreno – Adriatico a Volta ao Algarve em Bicicleta.

„Po 40 dňoch bez pretekania som samozrejme čiastočne prekvapený. Viem, že som tvrdo trénoval, aby som bol na Dauphine a neskôr aj na Tour de France v dobrej forme. Musíte stále prísť a začať rozmýšľať o víťazstve, inak nepredvediete dobrý výkon,“ vyhlásil víťaz dnešnej časovky.

Dnes to neboli iba dobré správy pre Team Sky. V dnešnom prológu spadol Geraint Thomas (:sky:) a stratil viac ako 20 sekúnd. Nie je to však neriešiteľná situácia a Thomas je spolu s Kwiatkowskim stále tímovým lídrom na francúzske preteky.

Zajtra je na programe zvlnená etapa do obce Saint-Just-Saint-Rambert. Očakáva sa hromadný dojazd. Prekvapiť može vydarený únik.