Critérium du Dauphiné preview: Tradičná skúška pred Tour de France

zdroj: twitter.com/dauphine

V nedeľu sa začínajú ďalšie preteky z kategórie World Tour. Čaká nás už tradičná príprava pred Tour de France – Critérium du Dauphiné. Podnik začne 9. júna a skončí o týždeň neskôr. Začiatok bude v Aurillac to Jussac a koniec vo švajčiarskom Champéry. Už v poradí 71. edícia ponúkne šancu i šprintérom. Pre nich sú pripravené dve etapy. Pre vrchárov bude záver pretekov, keď prídu na rad horské etapy. Klasikári budú mať tri možnosti a pre časovkárov tu bude jediná možnosť a to vo štvrtej etape. Na pretekoch bude chýbať minuloročný víťaz, Geraint Thomas (INS) si pre prípravu na Tour de France zvolil preteky Okolo Švajčiarska.

Rozhodujúce momenty celých pretekov by mali prísť v siedmej a ôsmej etape. V prvej menovanej bude čakať na pelotón trojica stúpaní prvej kategórie a dojazd na Monteé de Pipay, ktoré leží v nadmorskej výške 1 561 m.n.m. V druhej spomínanej to bude hore-dole od začiatku až do konca. Pripravených je dokonca 7 stúpaní, dve z toho prvej kategórie. Na štart sa postaví celkovo 154 jazdcov z 22 tímov. Na podujatí bude chýbať slovenské zastúpenie, keďže Peter Sagan (BOH) zvolil už tradične preteky vo Švajčiarsku.

Etapy

1. Aurillac – Jussac, 142 km

2. Mauriac – Craponne-sur-Arzon, 180 km

3. Le Puy-en-Velay – Riom, 172 km

4. Roanne – Roanne, 26,1 km (Individuálna časovka)

5. Boën-sur-Lignon – Voiron, 201 km

6. Saint-Vulbas – Plaine de l’Ain – Saint-Michel-de-Maurienne, 228 km

7.  Saint-Genix-les-Villages – Les Sept Laux-Pipay, 133 km

8. Cluses – Champéry, 113,5 km

Favoriti

V boji o celkové prvenstvo bude chýbať obhajca Geraint Thomas (INS), no nahradí ho Chris Froome (INS), ktorému bude kryť chrbát Michal Kwiatkowski (INS) či Gianni Moscon (INS). Brit tu dokázal vyhrať už trikrát a tak bude patriť medzi elitných favoritov. Najväčším vyzývateľom bude Nairo Quintana (MOV). Kolumbíjčana už ako tradične podporí veľmi silný tím. Astana posiela do boja silný dvojblok Lutsenko (AST) – Fuglsang (AST). Dán tu triumfoval v roku 2017 a tento rok zažíva hádam životnú sezónu. Do boja o pódium budú chcieť zasiahnúť aj jazdci ako Adam Yates (MTS), Daniel Martin (UAE), Thibaut Pinot (FDJ), Romain Bardet (ALM) či Richie Porte (TFR).

Trasa

Zdroj: criterium-du-dauphine.fr

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár