Critérium du Dauphiné: Prvý hromadný dojazd ovládol Boasson Hagen

zdroj: twitter.com/TeamDiData

Prvá etapa tradičnej prípravy pred Tour de France je za nami. Na jazdcov bola pripravená klasikárska etapa, v ktorej bolo 5 stúpaní a merala celkovo 142 kilometrov. Začiatok bol v meste Aurillac, ktoré je hlavným mestom depártmentu Cantal. Žije tu približne 35 tisíc obyvateľov. Cieľ bol naplánovaný v obci Jussac. Do úniku dňa naskočila šestica pretekárov. Skupina bola v zložení Oliver Naesen (ALM), Magnus Cort Nielsen (AST), Niklas Eg (TFR), Fabien Doubey (Wanty-Groupe Gobert), Casper Pedersen (SUN) a Julien Vermote (DDD). Po dvadsiatich kilometroch pretekania mali jazdci náskok 3 minúty.

Po prekonaní najťažšej prekážky dňa – Puy Mary klesol náskok tesne pod tri minúty. 40 kilometrov pred cieľom nasadila tempo v hlavnom balíku Bora a náskok pomaly klesal. O desať kilometrov neskôr priložil ruku k dielu i tím Bahrain – Merida. To sa odzrkadlilo na náskoku, ktorý bol o pol minútky menší a tak to vyzeralo na hromadný dojazd. 10 kilometrov pred cieľom však skupinka mala stále 40 sekúnd. Pelotónu sa napokon podarilo únik zlikvidovať a to v hodine dvanástej. Tesne po prejdení flamme rouge (značka posledného kilometra) hlavný balík pohltil mužov na čele.

Záver

Do samotného záveru vstupovala ako obvykle ne čele stajňa Quick-Step. Všetko bolo naplánované pre Philippe Gilberta (DQT), ktorého však porazil Edvald Boasson Hagen (DDD). Nór mal v závere výborné nohy a odolal i tlaku Wouta Van Aerta (TJB), ktorý napokon skončil na treťom mieste.

Najdôležitejšie momenty etapy

Profil:

 

Výsledky 1. etapy:

1.Edvald Boasson Hagen (Nor)DDD03:24:33
2.Philippe Gilbert (Bel)DQT
3.Wout Van Aert (Bel)TJB
4.Nils Politt (Ger)ISN
5.Maximiliano Richeze (Arg)DQT
6.Sonny Colbrelli (Ita)TBM
7.Jonas Koch (Ger)CCC
8.Alexey Lutsenko (Kaz)AST
9.Benoit Cosnefroy (Fra)ALM
10.Michal Kwiatkowski (Pol)INS

Celkové poradie:

1.Edvald Boasson Hagen (Nor)DDD03:24:33
2.Philippe Gilbert (Bel)DQT00:00:04
3.Wout Van Aert (Bel)TJB00:00:06
4.Nils Politt (Ger)ISN
5.Maximiliano Richeze (Arg)DQT
6.Sonny Colbrelli (Ita)TBM
7.Jonas Koch (Ger)CCC
8.Alexey Lutsenko (Kaz)AST
9.Benoit Cosnefroy (Fra)ALM
10.Michal Kwiatkowski (Pol)INS

 

Zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár