Critérium du Dauphiné: V súboji klasikárov sa nakoniec radoval Impey

zdroj: twitter.com/cyclingnewsfeed

Zdieľaj článok:

Po prológu nasledovala prvá etapa francúzskych pretekov, ktorá merala 179 kilometrov. Viedla z mesta Valence do Saint-Just-Saint-Rambert. Mala zvlnený profil a obsahovala niekoľko krátkych stúpaní. Mohla skončiť víťazným únikom, no niečo si v nej našli aj klasikári.

Únik dňa vytvorili jazdci Nicolas Edet (Cofidis), Brice Feillu (Fortuneo – Samsic) a Lawson Craddok (EFD). Na začiatku si vytvorili náskok, ktorý presiahol hranicu piatich minút. Belgický celok Quick-Step Floors nasadil svižnejšie tempo a nádeje na úspešný únik sa začali rozplývať.

V posledných 20 kilometroch sa na zemi ocitli Kiel Reijinen (TFR) a Luka Pibernik (BMT) a následne aj Axel Domont (ALM) s Alexisom Vuillermozom (ALM) . Favoritov vpredu však tieto kolízie neohrozili.

Po dostihnutí úniku sa schyľovalo k hromadnému šprintu. Proti tomu boli jazdci ako Dylan Teuns (BMC), Michael Valgren (AST) alebo Julian Alaphilippe (DQT). Tí sa pokúsili o útok, no Team Sky si to ustrážil. Hlavne Gianni Moscon (SKY) dobre pokryl prípadné nástupy a čiastočne pomohol svojmu kolegovi, Michalovi Kwiatkowskemu (SKY), ktorý je priebežne na čele celkovej klasifikácie.

O víťazstvo si to rozdala početná skupina, v ktorej boli všetci favoriti na celkové víťazstvo. Moscon ešte dohnal ambiciózny pokus Franca Pellizottiho (BMT). Najväčšie zrýchlenie predviedol juhoafrický majster Daryl Impey (MTS), ktorý sa tešil z etapového víťazstva. V hromadnom dojazde skončil na druhom mieste Julian Alaphilippe (DQT) a tretí došiel Pascal Ackermann (BOH).

Víťaz prológu Kwiatkowski došiel na pohodlnom piatom mieste a ustrážil si žltý dres pre priebežného lídra. Impey poskočil v celkovej klasifikácii na druhé miesto.

Zajtra je na programe etapa s piatimi kategorizovanými stúpaniami a následnym zjazdom do mestečka Belleville en Beaujolais.

Posledný kilometer:

Profil dnešnej etapy:

zdroj: procyclingstats

Výsledky 1. etapy

1. Daryl Impey (RSA) MTS 4:24:26
2. Julian Alaphilippe (Fra) DQT
3. Pascal Ackermann (Ger) BOH
4. Tiesj Benoot (Bel) LTS
5. Michal Kwiatkowski (Pol) SKY
6. Jesus Herrada (Spa) Cofidis
7. Damiano Caruso (Ita) BMC
8. Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gropue Gobert
9. Mike Teunissen (Ned) SUN
10. Jaime Roson (Spa) MOV

Celkové poradie:

1. Michal Kwiatkowski (Pol) SKY 4:31:51
2. Daryl Impey (RSA) MTS 0:00:02
3. Gianni Moscon (Ita) SKY 0:00:03
4. Bob Jungels (Lux) DQT 0:00:07
5. Julian Alaphilippe (Fra) DQT 0:00:08
6. Jens Keukeleire (Bel) LOT 0:00:09
7. Mike Teunissen (Ned) SUN 0:00:13
8. Damiano Caruso (Ita) BMC 0:00:15
9. Laurens De Plus (Bel) DQT
10. Michael Valgren (Den) AST 0:00:16

Zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.