Critérium du Dauphiné: V súboji klasikárov sa nakoniec radoval Impey

zdroj: twitter.com/cyclingnewsfeed

Po prológu nasledovala prvá etapa francúzskych pretekov, ktorá merala 179 kilometrov. Viedla z mesta Valence do Saint-Just-Saint-Rambert. Mala zvlnený profil a obsahovala niekoľko krátkych stúpaní. Mohla skončiť víťazným únikom, no niečo si v nej našli aj klasikári.

Únik dňa vytvorili jazdci Nicolas Edet (Cofidis), Brice Feillu (Fortuneo – Samsic) a Lawson Craddok (EFD). Na začiatku si vytvorili náskok, ktorý presiahol hranicu piatich minút. Belgický celok Quick-Step Floors nasadil svižnejšie tempo a nádeje na úspešný únik sa začali rozplývať.

V posledných 20 kilometroch sa na zemi ocitli Kiel Reijinen (TFR) a Luka Pibernik (TBM) a následne aj Axel Domont (ALM) s Alexisom Vuillermozom (ALM) . Favoritov vpredu však tieto kolízie neohrozili.

Po dostihnutí úniku sa schyľovalo k hromadnému šprintu. Proti tomu boli jazdci ako Dylan Teuns (BMC), Michael Valgren (AST) alebo Julian Alaphilippe (DQT). Tí sa pokúsili o útok, no Team Sky si to ustrážil. Hlavne Gianni Moscon (SKY) dobre pokryl prípadné nástupy a čiastočne pomohol svojmu kolegovi, Michalovi Kwiatkowskemu (SKY), ktorý je priebežne na čele celkovej klasifikácie.

O víťazstvo si to rozdala početná skupina, v ktorej boli všetci favoriti na celkové víťazstvo. Moscon ešte dohnal ambiciózny pokus Franca Pellizottiho (TBM). Najväčšie zrýchlenie predviedol juhoafrický majster Daryl Impey (MTS), ktorý sa tešil z etapového víťazstva. V hromadnom dojazde skončil na druhom mieste Julian Alaphilippe (DQT) a tretí došiel Pascal Ackermann (BOH).

Víťaz prológu Kwiatkowski došiel na pohodlnom piatom mieste a ustrážil si žltý dres pre priebežného lídra. Impey poskočil v celkovej klasifikácii na druhé miesto.

Zajtra je na programe etapa s piatimi kategorizovanými stúpaniami a následnym zjazdom do mestečka Belleville en Beaujolais.

Posledný kilometer:

Profil dnešnej etapy:

zdroj: procyclingstats

Výsledky 1. etapy

1.Daryl Impey (RSA)MTS4:24:26
2.Julian Alaphilippe (Fra)DQT
3.Pascal Ackermann (Ger)BOH
4.Tiesj Benoot (Bel)LTS
5.Michal Kwiatkowski (Pol)SKY
6.Jesus Herrada (Spa)Cofidis
7.Damiano Caruso (Ita)BMC
8.Xandro Meurisse (Bel)Wanty-Gropue Gobert
9.Mike Teunissen (Ned)SUN
10.Jaime Roson (Spa)MOV

Celkové poradie:

1.Michal Kwiatkowski (Pol)SKY4:31:51
2.Daryl Impey (RSA)MTS0:00:02
3.Gianni Moscon (Ita)SKY0:00:03
4.Bob Jungels (Lux)DQT0:00:07
5.Julian Alaphilippe (Fra)DQT0:00:08
6.Jens Keukeleire (Bel)LOT0:00:09
7.Mike Teunissen (Ned)SUN0:00:13
8.Damiano Caruso (Ita)BMC0:00:15
9.Laurens De Plus (Bel)DQT
10.Michael Valgren (Den)AST0:00:16

Zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár