Fabio Jakobsen predĺžil s Deceuninck – Quick-Step

Fabio Jakobsen

zdroj: © Wout Beel

Holandský šprintér Fabio Jakobsen predĺžil zmluvu s tímom Deceuninck – Quick-Step. 24-ročný jazdec bude v belgickom celku pôsobiť do konca roku 2023.

Jakobsen prežil pred rokom hrozivý pád na pretekoch Okolo Poľska. V marci sa vrátil na pretekársky okruh, na Okolo Turecka pomohol Markovi Cavendishovi k niekoľkým víťazstvám.

„Som veľmi spokojný s tým, že budem pokračovať s Wolfpack [prezývka tímu],“ napísal Fabio Jakobsen v tlačovej správe. „Chcel by som poďakovať Patrickovi Lefereovi, členom tímu a sponzorom za ich neuveriteľnú podporu. Na ďalšie dva roky sa teším, chcel by som prispieť k víťazstvám, krok po kroku.“

Jakobsen je v tíme od roku 2018, keď sa stal profesionálom. V roku 2019 vyhral dve etapy na Vuelte, na konte má aj klasiku Schelderprijs. Slovenskí fanúšikovia si ho môžu pamätať z poslednej etapy Okolo Slovenska 2018.

„Keď vidím, čím si Fabio prešiel, je to až zázrak. Robí veľký pokrok a sme radi, že s nami ostane ďalšie dva roky. Fabio má veľký talent, zručnosti a ambície. V minulosti porazil viacerých najrýchlejších šprintérov a sme si istí, že raz určite zdvihne ruky nad hlavu,“ povedal manažér tímu Patrick Lefevere.

Iljo Keisse ukončí kariéru v Quick Stepe

Skúsený belgický domestik Iljo Keisse predĺžil zmluvu s tímom, v ktorom na konci roku 2022 ukončí svoju kariéru. V štruktúrach Deceuninck – Quick-Step pôsobí od roku 2010. Hovorí, že ide o jeho 13. a posledný kontrakt v kariére.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár