Gent – Wevelgem: Sagan trojnásobným kráľom flámskych polí

zdroj: facebook.com/PeterSagan

Zdieľaj článok:

Týždeň pred druhým monumentom sezóny sa jazdci postavili na štart pretekov Gent – Wevelgem. Na programe dňa bolo 11 stúpaní počas 251 kilometrov. S Ronde pred dverami už skutočne nebolo na čo čakať. Ihneď po ostrom štarte sa začali tímy naťahovať o účasť v úniku. Ten sa sformoval na 36. kilometri v zložení Frederik Frison (LTS), José Gonçalves (ISN), Filippo Ganna (UAE), Jimmy Duquennoy z WB Aqua Protect Veranclassic a Jan-willem Van SchipBrianom van Goethemom, obaja z holandského Roompot – Nederlandse Loterij. Pelotón povolil vedúcej šestici uzdu a jej náskok sa vyšplhal až k deviatim minútam.

Sto kilometrov pred cieľom sa po zbytočnej chybe porúčal k zemi Mitchell Docker (EFD), ktorý mal byť po ruke Sepovi Vanmarckemu (EFD). Medzičasom riešil technické problémy Jasper Stuyven (TFR) a takisto majster Európy Alexander Kristoff (UAE).

Počas prvého prejazdu Kemmelbergu zvýšil tempo v balíku Quick-Step a po zjazde z Montebergu už za pelotónom zaostávalo asi dvadsať jazdcov. Nervozita gradovala v súboji o pravotočivú zákrutu pred nájazdom na prvý z troch šotolinových úsekov. Poľné cestičky využil na útok tím BMC a na chvíľu rozdelil natiahnutý pelotón na dve časti.

Vedúcu skupinu doplnili 39 kilometrov pred cieľom Julien Vermote (DDD), Jelle Wallays (LTS), Alex Kirsch z WB Aqua Protect Veranclassic a Viačeslav Kuznetsov (ISN). Pred náletom na Kemmelberg mala skupina na špici ešte minútový náskok.

Samotný Kemmelberg odpáral do tretej skupiny Alexandra Kristoffa (UAE) a Magnusa Corta Nielsena (AST). Vpredu sa spojila skupina favoritov s únikom dňa, čím sa vytvoril 24-členný vlak s množstvom veľkých mien. O Petra Sagana (BOH) sa v tej chvíli vpredu stále staral Marcus Burghardt (BOH). Hrozbu číslo jeden predstavovali v možnom šprintérskom závere Arnaud Démare (FDJ) a Elia Viviani (DQT). Z takto veľkej skupiny sa v posledných kilometroch logicky očakávali nástupy. Philippe Gilbert (DQT) však držal na čele vysoké tempo, z ktorého sa dlho nikto neodvážil osamostatniť. V posledných dvoch kilometroch to začala byť naháňačka, ale všetko vyvrcholilo až v šprinte. Na nikoho sa nespoliehal Peter Sagan (BOH) a z prvej figúry si postrážil druhého Vivianiho a tretieho Démarea. Majster sveta si tak pripísal na svoje konto už tretie víťazstvo na tejto prestížnej klasike.

Výsledky:

1.Peter Sagan (Svk)BOH
2.Elia Viviani (Tal)DQT
3.Arnaud Démare (Fra)DQT
4.Christophe Laporte (Fra)Cofidis
5.Jens Debusschere (Bel)LTS
6.Oliver Naesen (Bel)ALM
7.Matteo Trentin (Tal)MTS
8.Zdeněk Štybar (Cze)DQT
9.Jasper Stuyven (Bel)TFR
10.Wout van Aert (Bel)Vérandas Willems-Crelan

Posledný kilometer pretekov:

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.