Giro d’Italia: Caleb Ewan si vyšprintoval druhé víťazstvo

Giro d'Italia 2019

zdroj: twitter.com/cyclingweekly

Etapa číslo 11 pretekov Giro d’Italia mala 221 kilometrov. Išlo o ďalšiu a poslednú rovinatú príležitosť pre šprintérov. Na trase medzi Carpi a Novi Ligure sa nenachádzali žiadne kopce.

Na štart etapy sa nepostavil mladý šprintér Moschetti (TFR), ktorý včera ťažko spadol v poslednom kilometri. Únik vytvorila trojica Marco Frapporti (Androni-Giocattoli-Sidermec), Mirco Maestri (Bardiani-CSF) a Damiano Cima (Nippo-Fantini-Faizanè). Táto trojica z pro-konti tímov však vedela, že na konci sa určite bude radovať jeden z rýchlych mužov pelotónu, keďže už zajtra začína séria vrchárskych etáp.

Utečenci odolávali do méty 25 km do konca a na čele boli postavené viaceré tímy. Jednak celky, ktoré strážili jazdcov na celkové poradie, a tímy so šprintérmi. Najmä  Lotto Soudal, Groupama-FDJ a Deceuninck-Quick Step nechávali mnoho síl na čele.

Poslednou prekážkou bola ostrá ľavotočivá zákruta 3 km pred cieľom. Tam vrcholili pozičné boje. Pred ňou zaútočil Christian Knees (INS), ktorý vyskúšal skorý a príliš ambiciózny atak. Na čele bola dvojica dvojica z CCC, tá však zbytočne míňala sily. Pomáhal aj český jazdec Černý (CCC) pre Jakuba Mareczka (CCC).

Záver

V predposlednom kilometri za to zobrala stajne Quick Step a Data a FDJ so špurtérmi Eliom Vivianim (DQT) a Aranudom Démarom (FDJ). Včas sa do čela dostali Pascal Ackermann (BOH) a Caleb Ewan (LTS), ktorý bol zavesený za Nemcom. Tomu ešte v posledných stovkách metroch pripravil miesto De Buyst.

Selig bol posledným pomocníkom a 200 metrov pred cieľom nechal na vzduchu najrýchlejších borcov. Za Ackermannom bol prilepený Ewan. Za Austrálčana sa neskoro dostal Viviani. Taliansky majster ani tentokrát nevyužil svoj vlak a nedokázal sa dostať cez mužov pred ním.

Ackermann zrýchlil ako prvý, no od neho sa dokázal odlepiť Ewan a zvíťazil v etape. Druhé miesto bral Francúz Démare a tretí skončil Ackermann. Domáci Elia Viviani ani v poslednej príležitosti nezažil chuť víťazstva.

24-ročný Ewan berie druhé víťazstvo na 102. ročníku Gira. Po prestupe do Lotto Soudal ide o jeho piaty triumf.

Video šprintu:

Celkové poradie

Pred vrchárskymi etapami v ďalších dňoch má ružový dres Valerio Conti (UAE). Aranud Démare je novým držiteľom cyklámenového dresu pre najlepšieho šprintéra.

Profil:

Výsledky 11. etapy:

1.Caleb Ewan (Aus)LTS5:17:26
2.Arnaud Demare (Fra)FDJ
3.Pascal Ackermann (Ger)BOH
4.Elia Viviani (Ita)DQT
5.Davide Cimolai (Ita)Israel Cycling Academy
6.Simone Consonni (Ita)UAE
7.Ryan Gibbons (RSA)DDD
8.Giacomo Nizzolo (Ita)DDD
9.Jakub Mareczko (Ita)CCC
10.Sean Bennett (USA)EFD

Celkové poradie:

1.Valerio Conti (Ita)UAE39:44:39
2.Primož Roglič (Slo)TJB00:01:50
3.Nans Peters (Fra)ALM00:02:21
4.Jose Joaquin Rojas (Spa)MOV00:02:33
5.Fausto Masnada (Ita)Androni Giocattoli-Sidermec00:02:36
6.Andrey Amador (CRc)MOV00:02:39
7.Amaro Antunes (Por)CCC00:03:05
8.Valentin Madouas (Fra)FDJ00:03:27
9.Giovanni Carboni (Ita)Bardiani CSF00:03:30
10.Pello Bilbao (Spa)AST00:03:32

Zdroj: giroditalia.it

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár