Peter Sagan je späť? Ja som predsa nikam neodišiel

Okolo Romandie 2021
Peter Sagan 1. etapa Okolo Romandie 2021

zdroj: twitter.com/TourDeRomandie

Peter Sagan (BOH) ovládol 1. etapu Okolo Romandie 2021. V šprinte si poradil so Sonnym Colbrellim (TBV) a Patrickom Bevinom (ISN). Pri svojom návrate na švajčiarske preteky zopakoval prelomový rok 2010.

„Šancu na etapové víťazstvo som mal iba dnes. Som veľmi rád, že sa mi to podarilo. Vyhral som pre seba a pre môj tím. Moji kolegovia dnes odviedli skvelú robotu. Som veľmi šťastný,“ povedal Sagan novinárom po etape.

V roku 2010 iba 20-ročný Sagan v cieli druhého dňa Okolo Romandie porazil Francesca Gavazziho a Nica Rocheho. Po senzačných triumfoch na Paríž – Nice si vtedy zo Švajčiarska odviezol ďalšie zásahy na začiatku svojej úspešnej kariéry.

Preteky Okolo Romandie 2021 v šiestich dňoch ponúkajú iba jednu šprintérsku rovinatú príležitosť, ktorú vyhral Sagan. Ďalšia možná šanca pre Slováka je v piatok, tretia etapa však obsahuje aj nepríjemné stúpania. Posledná skúška pred Giro d’Italia (8. – 30. mája) však ukazuje, že jazdec BORA – hansgrohe je v dobrej forme.

„Romandia sú iné preteky ako Giro, odteraz prídu len stúpania. Ďalšie etapy budú pre mňa ťažké,“ priznal Žilinčan.

Peter Sagan ukázal veľký prehľad

Prvá etapa bola zložená z okruhov okolo mesta Martigny. Sagan sa tradične výborne zorientoval v posledných kilometroch a jednoznačne porazil zvyšok šprintérskeho poľa.

„Spolujazdci udržali pelotón pokope. Tím Bahrain začal ťahať, vedel som, že sa bude šprintovať proti vetru. Vybral som si koleso Colbrelliho a napokon z toho naozaj bol ťažký šprint, hlavne pre protivietor. Vtedy je lepšie byť trochu vzadu. V posledných tristo metroch som predbehol jedného jazdca (Patricka Bevina, pozn. red.), potom som sa zavesil na Colbrelliho a porazil ho.“

31-ročný Slovák získal druhé víťazstvo v sezóne. Prvýkrát bral prvenstvo v 6. etape Okolo Katalánska. Odmieta všetky negatívne správy o svojom konci. Posledné roky nebol schopný zopakovať svoje najplodnejšie roky, hlavne pre črevnú virózu v roku 2019, prerušený tréning cez lockdown v roku 2020. Zlý štart mal aj do sezóny 2021, na ktorej začiatku sa nakazil koronavírusm. Stratil približne 5 týždňov tréningu.

„Každé víťazstvo je dobré, je lepšie ako druhé miesto,“ pousmial sa Sagan. „Každý hovorí, že Sagan je späť a tak, ale ja som predsa nikdy neodišiel.“

V štvrtok je na programe prvá kopcovitá etapa s cieľom po dlhom zjazde z kopca.

1. etapa Okolo Romandie – video:

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár