Klasika Veneto 2021: Samuele Battistella bol v závere neporaziteľný

Klasika Veneto 2021

Jednou z posledných klasík v sezóne 2021 bola Veneto Klasika 2021. Jej víťazom sa stal Samuele Battistella (AST), ktorý porazil druhého Marca Hirschiho (UAD) o 5 sekúnd. Tretí skončil Jhonatan Restrepo (Androni Giocatolli-Sidermec). Alexey Lutsenko (AST), víťaz nedávnych gravelových pretekov finišoval ako štvrtý.

Trasa a profil Klasika Veneto 2021

Už z názvu pretekov vyplýva, že sa jedná o preteky, ktoré majú niečo spoločné s Benátkami. Konkrétne v tomto meste na vode bol situovaný štart krátko pred poludním. Naopak, finišovalo sa na úpätí talianskych Álp v meste Bassano del Grappa po zdolaní 206 kilometrov a siedmich klasifikovaných klasikárskych stúpaní.

Priebeh pretekov

Úvodná rovinatá časť pretekov priala celodennému úniku, ktorý však v kopcovitej druhej polovici nemal šancu. Presne v spomínaných stúpaniach došlo k viacerým atakom cyklistov. Spomedzi najaktívnejších bol Marc Hirschi (UAD) či jeho tímový kolega Diego Ulissi, ktorí to mali v závere perfektne rozohrané. Aktivitou prekvital aj Rémy Rochas (COF).

Avšak viac síl do záveru pošetril neskorší víťaz Samuele Battistella (AST), ktorý darčekom na úrovni poďakoval za vzornú prácu kolegovi Alexeyovi Lutsenkovi. V záverečnom kopci La Rosina, ktorý sa išiel celkovo štyrikrát, si držal náskok pred prenasledovateľmi. A v samotnom cieli víťazstvo oslávil, ako sa patrí, rukami nad hlavou. Šprint o druhé miesto z trojpočetnej skupinky vyhral Marc Hirschi.

Pozrite aj:

Už dnes večer na cyklokrosárov čaká tretie kolo svetového pohára. Dejiskom bude tentokrát Iowa.