Landa sa po páde obul do Yatesa. Nazval ho retardovaným, neskôr sa ospravedlnil

Giro d'Italia 2019

zdroj: twitter.com

Líder tímu Movistar Mikel Landa (MOV) sa ospravedlnil po tom, čo sa slovne obul do Simona Yatesa (MTS) po hektickej štvrtej etape Giro d’Italia.

V nej Španiel stratil čas na svojich rivalov po tom, čo spadol. 29-ročný vrchár si myslí, že jeho incident na kruhovom objazde spôsobil Simon Yates (MTS) a tým tak stratil 42 sekúnd na vedúceho Primoža Rogliča (TJB).

Ihneď po etape v návale emócii sa Landa vyjadril pre španielske noviny AS:

„Ten po*ratý Yates. Je mentálne retardovaný. Jazdí ako šialenec  a kvôli nemu som spadol.“

Neskôr sa prostredníctvom sociálnej siete Twitter ospravedlnil fanúšikom, no hlavne Yatesovi. Jeho slová vraj boli vybraté z kontextu. Landa dnes finišoval na 32. mieste. Celkovo je na 22. priečke s mankom 1:49. Neskôr celú etapu zhodnotil:

„Nemyslím si, že pád je vážny. Problémom je, že som stratil ešte viac času. Teraz som takmer dve minúty za Rogličom. Je to na h*vno, keď nemáte veci po kontrolou. Sám som mal ťažkosti už počas časovky, ale dnes som spadol kvôli inému jazdcovi. Takto som preteky nechcel začať.“

26-ročný Yates reagoval taktiež prostredníctvom Twitteru. Brit ospravedlnenie prijal s nadhľadom:

„Žiaden strach. Chápem, keď sa niečo povie v zápale momentu.“

Simon Yates (MTS) dnes skončil na 10. mieste, 18 sekúnd za víťazným kolegom Landu, Richardom Carapazom (MOV). Neskôr sme sa dozvedeli, že Yates tiež spadol, no rýchlo dokázal limitovať straty a následky neboli vážne. Rýchly návrat do stíhacej skupiny môže potvrdiť formu, ktorú si na Giro priviezol . Momentálne je na druhom mieste, 35 sekúnd za zatiaľ bezchybným Rogličom.

Na zemi sa dnes ocitol aj Tom Dumoulin (SUN), ktorý utrpel zranenia a dostal sa mimo boja o ružový dres pre celkového víťaza. V cieli bral štvorminútovú stratu

Zdroj: cyclingnews

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár