Mathieu van der Poel ovládol Superprestige v Heusden-Zolder

Cyklokros
Mathieu van der Poel

zdroj: twitter.com/cyclecollective

Mathieu van der Poel (Alpecin – Fenix) vyhral predposledné preteky seriálu Superprestige. Cyklokrosový podnik kategórie C1 sa konal v belgickom Heusden-Zolder. Dominantné víťazstvo holandského majstra sveta bolo potvrdené odstupom druhého Wouta van Aerta (:tjb:). Belgičan zaostal o 28 sekúnd, keď dostal defekt v prvej časti pretekov.

Vedúci muž série Telenet Superprestige Eli Iserbyt nepríjemne v pretekoch spadol. Belgičan odstúpil so zraneniami lakťa. Priebežným lídrom poradia sa stal Toon Aerts.

Hromadný pád v prvom kole, Mathieu van der Poel už na čele

Pád Iserbyta. zdroj: twitter.com/sporza_koers

Prvé kolo sa nieslo v chaotickom hromadnom štarte, keďže na štarte sa zišli všetci veľkí hráči. V prvej zákrute spadli viacerí jazdci. Zdržali sa veľkí favoriti Toon Aerts, Tom Pidcock a Michael Vanthourenhout. Dostať sa dopredu pri vysokom tempe bolo už prakticky nemožné.

Wout van Aert Mathieu van der Poel boli na čele. Na motoristickom okruhu bolo pekné počasie, a tak sa išlo veľmi svižne.

Wout van Aert s defektom

Posledné preteky vyhral Van Aert najmä vďaka defektu Van der Poela. Karta sa dnes obrátila a belgická hviezda cestnej sezóny dnes musela stráviť smolný moment. Tesne pred koncom kola dostal víťaz Miláno – San Remo defekt. Až do príjazdu do technickej zóny, kde sa môže meniť bicykel, stratil viac ako 40 sekúnd.

Mathieu van der Poel na čele nedal nikomu šancu

Na defekt reagoval majster sveta, ktorý zrýchlil zo skupinky, kde bol ešte jazdiaci Iserbyt a Lars van der Haar. Víťaz Okolo Flámska nekompromisne zrýchlil a ostatní už fenomenálneho Van der Poela opäť už nevideli.

Mathieu van der Poel vyhral štvrté preteky v tejto sezóne. Na prvých pritom štartoval iba 12. decembra a odvtedy prešiel len šesť závodov. V seriáli Superprestige nie je na predných priečkach, keďže chýbal na prvých pretekoch.

Van Aert mal dobré nohy, Aerts vedie

Wout van Aert v poslednom kole zapol vyššie tempo a vzdialil zo skupiny, v ktorej strávil väčšinu pretekov. Boli v nej tretí Lars van der Haar, štvrtý Laurens Sweeck, piaty Michael Vanthourenhout, šiesty Corné van Kessel a siedmy Toon Aerts. Posledný menovaný sa po vypadnutí Iserbyta stal vedúcim mužom Telenet Superprestige. Aerts má 89 bodov, Iserbyt o päť menej. Vo februrári sa pôjde ôsme, posledné kolo seriálu.

Pokračuje sa zajtra v ďalšom kole Svetového pohára. Očakáva sa mimoriadne zaujímavý priebeh. V Dendermonde má pršať a fúkať silný vietor.

Telenet Superprestige Heusden-Zolder 2020:

Pozícia
Jazdec
Tím
Čas
01Mathieu van der PoelAlpecin-Fenix1:02:07
02Wout van AertTeam Jumbo-Visma0:38
03Lars van der HaarTelenet – Fidea Lions0:39
04Laurens SweeckPauwels Sauzen – Bingoal0:44
05Michael VanthourenhoutPauwels Sauzen – Bingoal0:48
06Corne van KesselTormans CycloCross Team0:51
07Toon AertsTelenet – Fidea Lions0:55
08Gianni VermeerschCredishop – Fristads0:59
09Tom PidcockTrinity Racing1:01
10Daan SoeteGroup Hens – Maes Containers1:08

Zdroj: cyclocross24

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár