Max Schachmann podpísal dlhodobý kontrakt s Bora – hansgrohe

zdroj: twitter.com/BoraHansgrohe

Úradujúci nemecký šampión Maximilian Schachmann (BOH) podpísal s tímom Bora – hansgrohe novú zmluvu. Podľa nej ostane v nemeckom tíme ďalšie štyri sezóny. Okrem momentálne najlepšieho nemeckého jazdca si tím Petra Sagana udržal Lukasa Pöstelbergera (BOH) a Cesare Benedettiho (BOH).

Ešte v júni 26-ročný Schachmann potvrdil, že rokuje s viacerými tímami o prestupe. Napokon ale zvíťazila symbióza v tíme, ktorý sa silnejšie špecializuje na najlepších domácich jazdcov.

Max Schachmann:

„S týmto tímom som mohol postúpiť na vyššiu úroveň a cítim sa tu ako doma. Takže určite platí, že sa teším na našu budúcnosť a dôveru, ktorá bola týmto kontraktom utvrdená. Momentálne som celkom všestranný, ale v ďalších rokoch chceme zistiť, v ktorých pretekoch mám najväčší potenciál. Bude to veľmi zaujímavé a cítim, že budem mať od tímu dostatočnú podporu,” povedal Berlínčan pre oficiálnu stránku tímu.

Max Schachmann
zdroj: twitter.com/fietsmagazine

Tímový manažér Ralph Denk:

„Vždy som tvrdil, že s Maxom plánujeme do ďalekej budúcnosti. Je pre nás ideálnym jazdcom a dúfam, že to vidí rovnako. S celkovým víťazstvom na Paríž- Nice sa stal aj jazdcom na celkové poradie. Uvidíme, ako ďaleko pôjde po tejto línii. Max má ďalšie kvality. Chceme mu pomôcť nájsť správnu rolu v ďalších rokoch.”

Schachmann je jedným z najuniverzálnejších jazdcov v pelotóne. Má dynamickú výbušnosť na krátkych kopcoch, udrží sa aj na dlhších stúpaniach a je skvelým časovkárom a po náročnom priebehu kopcovitých pretekov má v skupine mimoriadny šprint. Jeho najväčším úspechom je triumf na Paríž – Nice tohto roku. Síce bez poslednej etapy, ale aj bez nej ukázal v kráľovskej vrchárskej etape veľký fyzický font, keď sa držal s čistokrvnými vrchármi až do úplného vyčerpania. Okrem toho má veľký potenciál v ardenských klasikách, udržať sa vie aj na kockách. Na vlaňajšom Liège – Bastogne – Liège skončil na treťom mieste.

Po kontinentálnych časoch začal svoju World Tour kariéru v tíme Quick Step. V roku 2019 však už pretekal za Boru a je jedným z mála pretekárov, ktorým sa po prestupe z víťazného Quick Stepu darí ešte viac. Za tím Patrick Lefeverho sa však uviedol svetu, víťazstvom vo vrchárskej etape Giro d’Italia a vydarenými únikmi na Okolo Katalánska a Okolo Nemecka.

Tím Bora – hansgrohe zároveň predĺžil zmluvu o dva roky dlhoročnému domestikovi a únikovému špecialistovi Lukasovi Pöstelbergerovi. Rakúšan je dôležitou postavou okolo Sagana na kockových klasikách. Vlani sa skvele ukázal v prvej skupine na Dwars door Vlaanderen.

Lukas Postlberger
zdroj: twitter.com/BORAhansgrohe

Lukas Pöstlberger:

„V Bora – hansgrohe sa cítim ako doma, takže som veľmi šťastný, že  spolu pokračujeme. S mojím univerzálnym štýlom jazdy prispievam tímu a na oplátku dostávam príležitosti ísť na seba. Samozrejme, chcel by som oplatiť dôveru tímu. Môjmu srdcu sú najbližšie belgické klasiky a cítim potrebu prekvapiť,” vyhlásil 28-ročný jazdec pre web tímu.

Skúsený Cesare Benedetti zažil vlani s Borou najkrajšie chvíle kariéry. V 12. etape domáceho Giro d’Italia zvíťazil z úniku. Získal iba prvé profesionálne víťazstvo v kariére. Osvedčený domestik, pomocník lídrov sa tak konečne dočkal vo veku 31 rokov veľkého triumfu. Tím ho podpísal na ďalšie dve sezóny.

Cesare Benedetti
zdroj: twitter.com/bet888es

Cesare Benedetti:

„Myslím, že po rokoch jazdenia vo World Tour tíme som našiel svoju úlohu. Cítim sa tu veľmi dobre a stále mám mnoho plánov na splnenie. Som veľmi vďačný za dôveru, ktorú do mňa tím dal. Špeciálne počas týchto ťažkých časov. Môžem sa sústrediť na nasledujúce roky.”

Zdieľaj článok:

Novinky zo sveta cyklistiky

Raz za týždeň na tvoj email a navyše dostaneš zľavu na nákup v procycling.sk

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.