Michael Matthews: „Cítil som, že som mal dobré nohy počas kockových klasík.“

Michael Matthews

zdroj: https://twitter.com/Cyclingnewsfeed/status/1380333568531050496/photo/1

Nie je to tak dávno, kedy sa Michael Matthews (:bex:) nechal počuť, že je pripravený na monument Okolo Flámska, pretože jeho forma rastie s každým jedným závodom. Výsledky však naznačujú niečo iné. Na Miláno – San Rémo skončil šiesty. Piaty zas na klasike Gent – Wevelgem, kde schytal kŕče, ktoré ho odstavili od možnosti dobre šprintovať. Na Okolo Flámska skončil až v tretej desiatke na 21. mieste, pričom ho porazil aj Peter Sagan (BOH), ktorý bol podľa vyjadrení v menšej forme než Austrálčan a veľký kamarát Sagana z Monaka.

Prichádzajú však ardenské klasiky, na ktoré sa Michael teší. Najbližšie ho čaká Brabantský šíp, kde dúfa, že nedôjde k rozdeleniu tímu na rozhodujúcich úsekoch. Verí si, lebo už dvakrát tu skončil na druhom mieste (2014, 2015). Štyrikrát v top 5.

Vyjadrenie športového riaditeľa Mata Haymena:

Brabantský šíp sú preteky, ktoré má Matthews naozaj rád, o čom hovoria aj jeho výsledky, čiže samozrejme pôjdeme na neho ale bude to ťažký súboj. Budeme ho plne podporovať, ako sme to robili na klasikách a chceme napraviť veci po neúspešnom Flámsku.

Michael Matthews:

Cítil som, že som mal dobré nohy počas kockových klasík a som ešte viac motivovaný skúšať, aby som získal dobrý výsledok počas nasledujúcich ardenských klasík. Bol som tu dvakrát druhý. Sú to preteky, ktoré milujem, sú vždy ťažké a agresívne. A myslím si, že s opakujúcimi stúpaniami mi celkom dobre sedia. Máme naozaj silný tím, čiže dúfam, že môžeme urobiť dobré preteky, mať šťastie a a skončiť opäť na pódiu. Na najvyššom stupienku je to to, čo naozaj chceme.

Obrázok
Matthews v cieli Okolo Flámska 2021 https://twitter.com/GreenEDGEteam/status/1378859931701403648/photo/1

Spoločne s Michaelom Matthewsom budú v tíme BikeExchange jazdiť Jack Bauer, Alex Edmondson, Alex Konychev, Luka Mezgec, Barnabás Peák a Robert Stannard. Rozhodne je to tím, ktorý ukrýva silu, ale či to bude stačiť na najväčšie eso štartujúce v regióne Brabantsko, Wouta van Aerta (:tjb:), to sa dozvieme až v stredu 14. apríla.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár