MS Innsbruck: Quick-Step Floors zosadil z trónu Sunweb

zdroj: twitter.com/quickstepteam

Belgický celok Quick-Step Floors (:qst:) získal majstrovský titul v tímovej časovke v prvý deň konania šampionátu. Na trati dlhej 62,8 kilometra zdolali minuloročných víťazov zo stajne Sunweb a nestačil na nich ani BMC Racing Team. „Podlahári“ pretekali v zostave: Kasper Asgreen, Laurens De Plus, Bob Jungels, Yves Lampaert, Max Schachmann a Niki Terpstra. Títo jazdci zdolali trať s 5-kilometrovým stúpaním v strede za čas 1:07:25. Sunweb na čele s Tomom Dumoulinom (:sun:) alebo Wilcom Keldermannom (:sun:) bol o 19 sekúnd pomalší. BMC s časovkármi ako Rohan Dennis (:bmc:) alebo Stefan Küng (:bmc:) zaostali ešte o jednu sekundu.

Do minúty sa dostali ešte celky Team Sky a Mitchelton-Scott. V prvej desiatke sme mohli vidieť aj jeden prokontinentálny tím CCC Sprandi Polkowice, ktorý sa na budúci rok spojí s BMC. Český zástupca Elkov-Author bral slušnú 12. pozícia a predbehol napríklad aj World Tour tímy LottoNL-Jumbo a AGR2 La Mondiale. Slovenské zoskupenie Dukla Banská Bystrica došla na predposlednom 21. mieste so stratou 8:10 na víťaza. Horší boli iba jazdci z domáceho rakúskeho tímu WSA Pushbikers. Tí zaostali o ďalšiu polminútu.

Tím Quick-Step Floors vyhral túto súťaž v jej premiérovom ročníku 2012. Potom bral tituly v rokoch 2013 a 2016. Po dnešnom víťazstve Philippa Gilberta (:qst:) na jednorazovke Grand Prix d’Isbergues je to už 69. víťazstvo Quick-Stepu v sezóne. Jedno z posledných predstavení v modrých dresoch to bolo pre trojicu Terpstra, Schachmann a De Plus. Tí sa upísali tímom Direct Energie, Bora – hansgrohe a LottoNL-Jumbo.Holanďan Terpstra sa taktiež stal najúspešnejším jazdcom v histórii tímovej časovky na svetových šampionátoch. 34-ročný klasikár má doma štyri zlaté medaily.

Zostava Dukla Banská Bystrica: Juraj Bellan, Marek Čanecký, Ján Andrej Cully, Martin Mahďar, Samuel Oros a Patrik Tybor