Okolo Británie 3. etapa: INEOS Grenadiers ovládol tímovú časovku

INEOS Grenadiers 3. etapa Okolo Británie 2021

zdroj: © SWpix

INEOS Grenadiers bol najrýchlejší v 3. etape Okolo Británie 2021, ktorá bola tímovou časovkou. Domáci Ethan Hayter (:ins:) sa dostal na čelo celkového poradia.

Britská zostava mala na 18,2 km dlhej trati v cieli čas 20:22 min. Etapa zavítala do Walesu, končilo sa pri národnej botanickej záhrade.

Na druhom mieste skončil zostava Deceuninck – Quick-Step s mankom 17 sekúnd.

V celkovom poradí vedie domáci talent Ethan Hayter, ktorý zažíva prelomové mesiace. So šesťsekundovým náskokom vedie domáce preteky nad kolegom Rohanom Dennisom (:ins:). Tretí je víťaz prvej etapy Wout van Aert (:tjb:). Belgičan stráca desať sekúnd.

Team Jumbo-Visma v poslednom kilometri prišiel pre mechanický problém Pascala Eenkhoorna (:tjb:) zo skupiny a v cieli došiel iba v trojici. V tímovej časovke sa však počíta čas štvrtého muža na páske. V etape bol holandský tím tretí s odstupom 20 sekúnd.

Doterajší líder Robin Carpenter (Rally Cycling) sa prepadol na dvanáste miesto. Jeho tím na najlepšie World Tour celky stratil, Američan zaznamenal stratu minútu a šesť sekúnd.

„Je to úžasné. V posledných pretekoch som už párkrát bol v líderskom drese a to robí pretekanie skvelým zážitkom. Rohan Dennis a Michal Kwiatkowski boli najskúsenejší. Richie Porte má za sebou stovky časoviek, takže od štartu sme vedeli, čo robiť. Štart bol celkom náročný, neskôr každý robil menšie striedania, aby sme udržali rýchlosť. Záverečný kopec sme prešli veľmi rýchlo a udržali to až do cieľa,“ cituje 23-ročného Haytera tlačová správa pretekov.

22-ročný Hayter vyhral preteky Okolo Nórska 2021, kde získal dve etapy. Ide o odolného šprintéra, ktorý zvládne aj niekoľko kopcov. Na majstrovstvách sveta bude jedným z lídrov britskej reprezentácie.

Štvrtá etapa bude najdlhšou. Slávny mys Great Orme hostí výbušné finále do kopca (1,9 km – 9,4%).

3. etapa Okolo Británie 2021 – výsledky:

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár