Okolo Británie: Druhé etapové víťazstvo pre talentovaného Austrálčana

zdroj: twitter.com/Cyclingnewsfeed

Tretia etapa podujatia Okolo Británie viedla do mesta Scunthorpe na východe Anglicka. Profil trate bol označovaný ako zvlnený, no záver patril opäť šprintérom. Etepový triumf si uchmatol 23-ročný Caleb Ewan (ORS). Takisto opäť získal vedenie v celkovej klasifikácii, keďže doterajší líder Elia Viviani (SKY) skončil až na siedmom mieste. Austrálčan sa opäť mohol spoľahnúť na svojho tímového kolegu Luka Mezgeca (ORS), ktorý mu opäť parádne rozbehol šprint. Slovinec sa dokonca predčasne tešil zo spoločného úspechu.

Druhý skončil Edvald Boasson Hagen (DDD), ktorý sa vysporiadal so včerajšou penalizáciou. Za ním došiel ďalší Nór, Alexander Kristoff (ISN).

Do dnešného úniku sa dostali jazdci, ktorí mali zálusk na bodovaciu či horskú súťaž. Vytvorila sa skupina tvorená piatimi jazdcami. Rozdiel medzi pelotónom a únikom nepresiahol hranicu 4 minút.

Najviac z útoku vyťažil Graham Briggs (JLT Condor). Ten sa stal kráľom vrchárov v doterajšom priebehu pretekov, ktorých hlavným sponzorom je Ovo Energy. Dres v šprintérskej bodovacej súťaži má Ewan.

Do dnešnej etapy nezasiahol Taylor Phinney (:cdt), ktorý včera nerešpektoval pravidlá prechodu cez železničnú trať a bol tak diskvalifikovaný z podniku Okolo Británie. Američan prešiel v čase, kedy sa závory zatvárali. Takéto pravidlo bolo určené UCI po klasike Paríž-Roubaix v roku 2015, kde sa stala podobná situácia s početnejšou skupinou.

Záverečný šprint

Výsledky 3. etapy

1.Caleb Ewan (Aus)ORS4:04:05
2.Edvald Boasson Hagen (Nor)DDD
3.Alexander Kristoff (Nor)ISN
4.Brenton Jones (Aus)JLT Condor
5.Mads Wurtz Schmidt (Den)ISN
6.Andrea Pasqualon (Ita)Wanty-Groupe Gobert
7.Elia Viviani (Ita)SKY
8.Philippe Gilbert (Bel)BMC
9.Daniele Benatti (Ita)MOV
10.Nikolas Maes (Bel)LTS

Celkové poradie

1.Caleb Ewan (Aus)ORS13:54:34
2.Elia Viviani (Ita)SKY00:00:06
3.Edvald Boasson Hagen (Nor)DDD00:00:07
4.Karol Domagalski (Pol)One Pro Cycling00:00:14
5.Silvan Dillier (Swi)BMC00:00:15
6.Kamil Gradek (Pol)One Pro Cycling
7.Alexander Kristoff (Nor)ISN00:00:16
8.Fernardo Gaviria (Col)DQT
9.Lars Boom (Ned)LOT00:00:18
10.Zdenek Stybar (Cze)DQT 0:00:20

zdroj: tourofbritain.co.uk

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár