Okolo Flámska: Alaphilippe zažil hororový pád, Van der Poel vyzval Van Aerta

Okolo Flámska 2020
van aert

zdroj: twitter.com/RondeVlaanderen

Monument Okolo Flámska ovládol Mathieu Van der Poel (Alpecin-Fenix). V šprinte superfavoritov porazil Van Aerta (TJB). Obrovskú smolu mal Julian Alaphilippe (DQT). Francúz stratil koncentráciu a zrazil sa s motorkou. Sezónu tak zakončil najhoršie ako mohol.Dnes sa konal posledný monument sezóny – Okolo Flámska. Na jazdcov bolo pripravených 244 dlhých kilometrov, v ktorých ich čakalo 17 náročných stúpaní. 60 kilometrová rovina smerom na juh prinesie jazdcov do Flámskych Arden, kde sa najprv príde na zvlnenú časť a prvé kockové úseky Lippenhovestraat a Paddestraat. Prvým stúpaním s neslávne známymi dláždenými kockami príde po 100 kilometroch dlhého dňa. Bude ním Katteberg (0,7 km – 5,4%). Po ňom sa prichádza na veľký okruh, ktorý bude obsahovať až 10 prejazdov stúpaniami. Začne sa azda najslávnejším – dlhým Oude-Kwaremont (2 km – 4,2%) s naozaj ťažkým terénom.

Štart:Do úniku dňa si dnes naskočilo 6 jazdcov. Skupina bola v zložení Gregor Mühlberger (BOH), Gijs Van Hoecke (CCC), Samuele Battistella (NTT), Dimitri Peyskens (Bingoal – Wallonie Bruxelles), Danny van Poppel (Circus – Wanty Gobert) a Fabio Van Den Bossche (Sport Vlaanderen – Baloise). Po 80 kilometroch pretekania mali náskok 8 minút. V čelnej skupine si privodil pád Mühlberger (BOH), keď si zachytil musetkou riadidlá a poslal sa sám k zemi. Po výmene bicykla a ďalších problémoch sa napokon znova dotiahol do čela. V polovici etapy mala skupina na čele 7 minút.

Pád Mühlbergera

Profil:

Profil Ronde 2020


Dobrodružstvo úniku

Pád sa nevyhol ani jednému z favoritov. Wout Van Aert (TJB) si ustlal spolu s ďalšími jazdcami, no ihneď bol späť. Po 150 kilometroch pretekania začal hlavný balík kontrolovať Quick-Step a tempo sa zvyšovalo. V túto dobu sa únik priblížil na 5minút. 70 kilometrov pred cieľom sa začalo pretekať hektickejšie a náskok padol o 2 minúty dole. Dobrodružstvo úniku skončilo na Peterbergu, kde ich pelotón dostihol a 50 kilometrov pred cieľom začínali nové preteky. V hlavnom balíku sa túto chvíľu nachádzalo asi 50 jazdcov.

Rozhodujúci moment:

45 kilometrov pred cieľom na Koppengergu zakceleroval Alaphilippe (DQT) a roztrhal celú skupinu. Za ním tvrdo pracovali Van Aert (TJB) a Van der Poel (Alpecin-Fenix), no napokon ho docvakli a na čele sa tak utvorila silná deviatka jadzcov. Tam však nikto nespolupradoval a zo zadu sa dotiahli ďalší jazdci. Na Taaienbergu sa zopakovala rovnaká situácia. Trojica Alaphilippe, Van Aert a Van der Poel zase odskočila. Na prenásledovateľov mala náskok 35 sekúnd.

Pád svetového šampióna

Julian Alaphilippe (DQT) prežil dramatický moment. Aktuálne bol na chvoste trojice, ked pred nim uhýbal Van der Poel motorke. Francúz si to nevšimol a na poslednú chvíľu nestihol zabrániť zrážke. Následne sa zvíjal v bolestiach a držal sa za rameno a zápästie.

Záver Okolo Flámska:

Dvojica superfavoritov mala 25 kilometrov pred cieľom 55 sekúnd. Za nimi sa nespolupradovalo a vyzeralo to znova na súboj mladých pušiek. Dvojica spolupracovala veľmi dobre, všetko to vyzeralo na súboj v cieľovej rovinke. Wout Van Aert (TJB) čakal a čakal, napokon Mathieu van der Poel (Ned) vyštartoval ako prvý, Belgičan však nasadil, no o centimetre prehral.

Poradie Okolo Flámska:

1.Mathieu van der Poel (Ned)Alpecin-Fenix5:42:54
2.Wout Van Aert (Bel)TJB
3.Alexander Kristoff (Nor)UAE0:00:25
4.Anthony Turgis (Fra)Total Direct Energie
5.Yves Lampaert (Bel)DQT
6.Dimitri Claeys (Bel)COF
7.Oliver Nasesen (Bel)ALM
8.Dylan Van Baarle (Ned)INS
9.John Degenklolb (Ger)LTS
10.Tiejs Benoot (Bel)sun
Zdroj: www.rondevanvlaanderen.be

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár