Okolo Kalifornie: Ďalší mladík z Quick-Stepu si splnil sen

zdroj: twitter.com/AmgenTOC

Dnes nad ránom pokračovali preteky Okolo Kalifornie už svojou treťou etapou. Na pelotón bolo pripravených 208 kilometrov. V profile bolo celkom šesť stúpaní a tak sa dnes z víťazstva mohol tešiť takmer ktokoľvek. Začiatok bol v Stocktone a finiš bol v Morgan Hill. Od začiatku sa pretekalo a celý balík sa roztrhal na niekoľko väčších či menších skupín. Napokon sa z tohto chaosu oddelila iba dvojica jazdcov. Rémi Cavagna (DQT) a Alex Hoehn (USA National Team) si vypracovali náskok až desať minút na pelotón. Za nimi sa vydal Pawel Bernas (CCC), ktorý bol tri minúty pred hlavnou skupinou favoritou. Dvojica na čele spolupracovala príkladne a rozdelila si body na vrchárskych prémiách. Zlom však prišiel pri výstupe na Mount Hamilton, Francúz nasadil tvrdé tempo a Američan pomaly strácal.

Na vrchole Mount Hamilton získal plný počet – 15 bodov Cavagna (DQT), jeho náskok na pelotón bol 8 minút. Medzičasom z hlavného balíka odpadol Peter Sagan (BOH), pre ktorého bolo stúpanie náročné. Podobný osud mali i ďalší šprintéri ako Canvedish (DDD) či Bouhanni (Cofidis). Na poslednej vrchárskej prémii mal Francúz v úniku náskok stále pekných 7 minút. Pred ním už bol len zjazd a relatívne rovná cesta až do cieľa. 45 kilometrov pred cieľom bol z neho veľký favorit na víťazstvo. V pelotóne vládla pohoda a voľné tempo a tak mal 23-ročný mladík na čele stále vyše sedem minút. S odstupom dvoch minút bol stále druhý Alex Hoehn (USA National Team).

Záver

25 kilometrov pred cieľom bol náskok dokonca na hranici 8 minút a tak bolo všetko viacmenej jasné. Juniorský majster Francúzska v časovke tak zaznamenal životné víťazstvo v elitnej kategórii a napodobil tímového kolegu Kaspera Asgreena (DQT), ktorý včera využil šancu na prvý World Tour triumf. Tím Deceuninck Quick-Step pokračuje i tento rok v dominancii. Na konto si pripísali už 28. víťazstvo v sezóne.

Najdôležitejšie momenty

Profil:

 

Výsledky 3. etapy:

1.Rémi Cavagna (Fra)DQT05:44:22
2.Ben King (USA)DDD0:07:11
3.Simon Geschke (Ger)CCC
4.Kasper Asgreen (Den)DQT0:07:47
5.Jasper Philipsen (Bel)UAE
6.Maximilian Schachmann (Ger)BOH
7.Nathan Haas (Aus)ISN
8.Davide Ballerini (Ita)AST
9.Zdeněk Štybar (Cze)DQT
10.Tadej Pogačar (Slo)UAE

Celkové poradie:

1.Tejay Van Garderen (USA)EFD15:23:28
2.Gianni Moscon (Ita)INS0:00:06
3.Kasper Asgreen (Den)DQT0:00:07
4.Tadej Pogačar (Slo)UAE0:00:16
5.Maximilian Schachmann (Ger)BOH0:00:22
6.Rob Britton (USA)Rally UHC Cycling0:00:33
7.Jonas Gregaard Wilsly (Den)AST
8.David De La Cruz (Esp)INS0:00:34
9.Felix Großschartner (Ger)BOH0:00:35
10.George Bennett (NZl)TJB0:00:36

Zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár