Okolo Kalifornie: Fantastický Sagan vylepšil rekord

zdroj: twitter.com/petosagan

Zdieľaj článok:

Dnes nad ránom nášho času otvorila brány cyklistom slnečná Kalifornia. Na programe dňa bola rovinatá etapa so štartom i cieľom v Sacramente. Na jazdcov bolo pripravených 143 kilometrov a v závere tri mestské okruhy. Do úniku dňa sa dostala štvorica jazdcov – Laurens De Vreese (AST), Michael Schar (CCC), Charles Planet (Novo Nordisk) a Tyler Stites (USA National Team). Ich náskok však vystrelil iba na značku dvoch minút. Bolo jasné, že pelotón ich snahu značne kontroluje a chystá si to na hromadný dojazd. Po 50 kilometroch pretekania mala skupina na čele náskok už len minútu. Po rýchlostnej prémii to vzdal Laurens De Vreese (AST) a nechal sa pohltiť pelotónom.

O niekoľko chvíľ neskôr mal podobný osud i Michael Schar (CCC). Postupom času sa dvojici na čele náskok znižoval. Bora na čele hlavného balíka udávala tempo a bolo jasné, že dnes ukáže svoje nohy Peter Sagan (BOH). Charles Planet (Novo Nordisk) ešte skúsil zúfalú snahu o nástup, no Francúz bol pohltený 13 kilometrov pred cieľom a taktické šachy o pozície mohli začať. Na cieľovej rovinke si najlepšie počínal náš reprezentant. Zbytočne sa nehnal do čela a zaútočil z druhej pozície. Prekvapivo mu odporoval iba Travis McCabe (USA national team), ktorý ho v závrečných metroch ešte pekne potrápil. Tourminátor tak zaznamenal svoju 17. víťaznú etapu na pretekoch. Skvelý výsledok zaznamenal Erik Baška (BOH). Mladík zo Slovenska skončil na 9. mieste.