Okolo Kalifornie: Horský dojazd ovládlo mladé eso tímu SKY, Sagan šetril sily

zdroj: twitter.com/TeamSky

Dnes nad ránom finišovala druhá etapa pretekov Okolo Kalifornie. Na jazdcov bolo pripravených 157 kilometrov s horským dojazdom na Gibraltar Road. 12 kilometrov dlhé stúpanie s priemerným stúpaním 8% poriadne preverilo celý pelotón. Do úniku dňa sa dostala trojica jazdcov. Skupinka bola v zložení Adam De Vos (Rally), Ruben Companioni (Holowesko) a Jonny Clarke (UnitedHealthcare). Po dnešnom dojazde bolo jasné, že sa dočkáme nového lídra pretekov a tak pelotón kontroloval tento atak. Náskok sa vyšplhal na hodnotu takmer 6 minút a to približne po 90 kilometroch pretekania.

34 kilometrov pred páskou začal makať na čele pelotónu Peter Sagan (BOH), ktorý ukrajoval sekundy z náskoku. Hlavná skupina sa začala trhať na poslednom stúpaní a na čele ostala už len približne desiatka jazdcov. Medzitým bol únik zlikvidovaný a súboj o prvenstvo mohol začať. Veľmi suverénne si počínal 21-ročný mladík z tímu SKY – Egal Bernal (:sky:). Ten nastúpil 2 kilometre pred cieľom a absolútne nedal šancu súperom. Týmto dominantným výkonom si vybojoval priebežné vedenie a zajtra ho uvidíme v drese pre lídra pretekov.

Slováci

Peter Sagan (BOH) dnes obsadil 91. priečku, jeho brat Juraj 87. miesto. Michael Kolář (BOH) do cieľa dorazil na 114. mieste.