Okolo Kalifornie: Lotyš Skujins vypálil favoritom rybník, Sagan tesne pod pódiom

zdroj: twitter.com/amgentoc

Zdieľaj článok:

Dnes nad ránom finišovala už tretia etapa pretekov Okolo Kalifornie. Na jazdcov bolo pripravených 197 kilometrov. Začiatok etapy bol v King City a záver na legendárnom motoristickom okruhu Laguna Seca. Ihneď po štarte zaútočila dvojica jazdcov domáceho Rally – Evan Huffman a Robin Carpenter. Do partie sa k nim pridal Ian Garrison z Axeon Hagens Berman. Ich náskok sa vyšplhal na hodnotu 5 a pol minúty.

Ako prvý odpadol Carpenter a tak pokračovala v úniku už len dvojica. Smolu mal i druhý jazdec Rally – Huffman. Ten mal technické problemý a pri výmene bicykla stratil vyše 45 sekúnd a tak Garrison musel pokračovať sám. Pri výstupe na Cachuga Road odskočila dvojica Skujins (TFR) a Logan Owen (EFD). Dostihli jazdcov pred sebou, no čoskoro Skujins pokračoval sám. Lotyš nakoniec vydržal až do konca a svoj skvelý výkon korunoval triumfom. Druhý skončil Sean Bennett z Axeon Hagens Berman. Hlavný balík si to rozdal už len o tretie miesto. Nášho Petra Sagana (BOH) zdolal Caleb Ewan (MTS).

Slováci

Peter Sagan (BOH) dnes obsadil 4. priečku, jeho brat Juraj 116. miesto. Michael Kolář (BOH) do cieľa dorazil na 115. mieste.