Okolo Kalifornie: Lotyš Skujins vypálil favoritom rybník, Sagan tesne pod pódiom

zdroj: twitter.com/amgentoc

Dnes nad ránom finišovala už tretia etapa pretekov Okolo Kalifornie. Na jazdcov bolo pripravených 197 kilometrov. Začiatok etapy bol v King City a záver na legendárnom motoristickom okruhu Laguna Seca. Ihneď po štarte zaútočila dvojica jazdcov domáceho Rally – Evan Huffman a Robin Carpenter. Do partie sa k nim pridal Ian Garrison z Axeon Hagens Berman. Ich náskok sa vyšplhal na hodnotu 5 a pol minúty.

Ako prvý odpadol Carpenter a tak pokračovala v úniku už len dvojica. Smolu mal i druhý jazdec Rally – Huffman. Ten mal technické problemý a pri výmene bicykla stratil vyše 45 sekúnd a tak Garrison musel pokračovať sám. Pri výstupe na Cachuga Road odskočila dvojica Skujins (:tfr:) a Logan Owen (:efd:). Dostihli jazdcov pred sebou, no čoskoro Skujins pokračoval sám. Lotyš nakoniec vydržal až do konca a svoj skvelý výkon korunoval triumfom. Druhý skončil Sean Bennett z Axeon Hagens Berman. Hlavný balík si to rozdal už len o tretie miesto. Nášho Petra Sagana (BOH) zdolal Caleb Ewan (:mts:).

Slováci

Peter Sagan (BOH) dnes obsadil 4. priečku, jeho brat Juraj 116. miesto. Michael Kolář (BOH) do cieľa dorazil na 115. mieste.