Okolo Kalifornie: Quick-Step udrel znova, Sagan na pódiu

Fabio Jakobsen

zdroj: twitter.com/deceuninck_qst

Dnes nad ránom pokračovali preteky Okolo Kalifornie už svojou štvrtou etapou. Na pelotón bolo pripravených 214,5 kilometrov. V profile boli tri stúpania najľahšej kategórie a dve šprintérske prémie. Začiatok etapy bol na legendárnom motoristickom okruhu Laguna Seca, koniec bol v Morro Bay. Do skorého úniku naskočila pätica jazdcov. Skupina bola zložená z jazdcov – Roy Goldstein (Israel Cycling Academy), Jonny Brown, Ian Garrison (obaja Axeon Hagens Berman), Reinardt Janse van Rensburg (DDD) a Michael Hernandez (USA National Team). Náskok skupiny sa pohyboval v rozmedzí 3 – 4 minút.

Zhruba v polovici etapy prišiel pád, v ktorom boli namočení Magnus Cort Nielsen (AST) a Rob Britton z Rally UHC. Obaja však nasadli späť na bicykel a pokračovali v pretekoch. Medzičasom sa na čele pelotónu striedali tímy Trek-Segafredo, Deceuninck Quick-Step a Bora-Hansgrohe. 60 kilometrov pred cieľom spadol náskok na métu 2 minút. O dvadsať kilometrov neskôr to bolo o 15 sekúnd menej. Únik bol definitívne zlikvidovaný 8 kilometrov pred cieľom, v ten istý moment prišiel pád vedúceho muža Tejaya van Garderena (EFD). Američan sa s pomocou tímových kolegov dostal na bicykel, no vyzeralo to na veľkú stratu.

Záver

V samotnom závere to mal najlepšie rozbehnuté Jasper Philipsen (UAE). Ten mal k sebe tímového kolegu, ktorý mu rozbehol šprint. Za ním sa schovával náš Peter Sagan (BOH) a Fabio Jakobsen (DQT). Na posledných metroch boli Dán s Holanďanom rýchlejši ako Tourminátor a rozdali si to o prvenstvo. Jakobsen (DQT) ovládol šprint a pripísal tak 29. prvenstvo tímu Deceuninck Quick-Step. Náš reprezentant finišoval na treťom mieste. V celkovom hodnotení sa dnes menilo poradie. Do čela pretekov sa dostal Kasper Asgreen (DQT) a korunuje tak skvele výsledky belgického tímu.

Najdôležitejšie momenty

Profil:

 

Výsledky 4. etapy:

1.Fabio Jakobsen (Ned)DQT05:53:22
2.Jasper Philipsen (Bel)UAE
3.Peter Sagan (Svk)BOH
4.Nacer Bouhanni (Fra)Cofidis
5.Reinardt Janse van Rensburg (SAf)DDD
6.Davide Ballerini (Ita)AST
7.Phil Bauhaus (Ger)TBM
8.Kristoffer Halvoersen (Nor)INS
9.Danny Van Poppel (Ned)TJB
10.Kasper Asgreen (Den)DQT

Celkové poradie:

1.Kasper Asgreen (Den)DQT21:16:57
2.Tadej Pogačar (Slo)UAE0:00:09
3.Maximilian Schachmann (Ger)BOH0:00:15
4.Jonas Gregaard Wilsly (Den)AST0:00:26
5.Felix Großschartner (Aut)BOH0:00:28
6.George Bennet (NZl)TJB0:00:29
7.Sergio Higuita (Col)EFD
8.Jesper Hansen (Den)Cofidis0:00:30
9.Alex Cataford (Can)Israel Cycling Academy
10.Simon Spilak (Slo):kat0:00:37

Zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár