Okolo Katalánska: Posledná etapa putuje do Bory, López si ustrážil celkový triumf

Okolo Katalánska 2019

zdroj: twitter.com/DavideFormoloFC

Zdieľaj článok:

Siedma etapa pretekov Okolo Katalánska mala 143 kilometrov, záver tvorilo sedem okruhov v Barcelone. V každom z nich sa nachádzal kopec Montjuico, ktorý ešte sľuboval napínavé divadlo od jazdcov, ktorí bojovali o celkový triumf.

Útok napokon prišiel od Adama Yatesa (MTS) 20 km pred cieľom. Brit sa nachádzal na druhom mieste celkovej klasifikácie, kopcovitý profil mu veľmi sedel. Hneď si vytvoril 40-sekundový náskok. V nástupe mu pomáhal brat Simon Yates (MTS).

To donútilo pracovať tím Astana, za ktorý jazdil priebežne vedúci Miguel Ángel López (AST). Pre tretieho muža GC Egana Bernala (SKY) pracovala zostava Team Sky. Napokon dokázali dolapiť Yatesa a všetci hlavní favoriti ostali aj napriek útokom Movistaru od Quintanu (MOV) či Valverdeho (MOV) pohromade. Ku koncu si zo skupiny vyskočil Enric Mas (DQT) a skončil o pár sekúnd pred favoritmi na druhom mieste.

Etapu vyhral Talian Davide Formolo (BOH), ktorý ako posledný zostal zo skorého úniku. 26-ročný jazdec mal v cieli náskok 51 sekúnd. Od talentovaného jazdca sa v tíme Bora – hansgrohe v lete 2017 čakalo naozaj veľa, no po vyše roku v tíme Sagana je to iba jeho prvé víťazstvo v tomto drese. Jeho jediným ďalším kariérnym triumfom zostáva etapové víťazstvo na Giro d’Italia z roku 2015. Tím Bora získal druhé etapový vavrín na 99. ročníku katalánskych pretekoch, radovali sa ešte v piatej etape po výhe Maxa Schachamanna (BOH).