Okolo Ománu 2022: Gavíria – Cavendish 2:1. Hirt udržal vedenie (6. etapa)

Jan Hirt

zdroj: © A.S.O./Oman Cycling Association/Pauline Ballet

Šiesta etapa pretekov Okolo Ománu končila hromadným dojazdom. Tam dominoval Fernando Gavíria (:uae:), získal tak druhé víťazstvo na pretekoch. Celkovým víťazom sa stal Čech Jan Hirt (:iwg:), ktorý včera rozhodol.

Profil 6. etapy Okolo Ománu

Vedúci muž pred etapou

Priebeh 6. etapy Okolo Ománu

Do úniku si dnes naskočil druhý syn legendy Vinokurova – Alexandre Vinokurov (AST). Doplnili ho tam Harold Martin Lopez (AST), Gerd de Keijzer (Team Novo Nordisk), Johan Meens (Bingoal Pauwels Sauces WB), Peio Goikoetxea (Euskaltel – Euskadi), Victor Langellotti (Burgos-BH) a domáci reprezentant Mohammed Al-Wahibi. Rýchlo si skupina vypracovala náskok dvoch minút. Ten však nijak extrémne nerástol a znova to vyzeralo na hromadný dojazd.


Po polovici etapy sa začal únik trhať, ostala tam už len štvorica jazdcov s náskokom jednej minúty. V pelotóne sa do čela dral tím Quick-Step Alpha Vinyl. Favoritom číslo jedna pre dnešnú etapu bol Mark Cavendish (:dqt:), Brit tu ovládol druhú etapu. Jeho tímový kolega Masnada (:dqt:) bol najlepší vo štvrtej etape. Belgický celok si tak brúsil zuby na ďalší vavrín. 10 kilometrov pred cieľom skúsil šťastie Dmitry Strakhov (Gazprom – RusVelo), no o tri kilometre bolo po pokuse.

Dva kilometre pred koncom bol na čele i tím DSM. Snaha to však bola márna, pretože suverenitu znova ukázal Quick-Step. V úplnom závere tam mal Cavendish (:dqt:) stále troch tímových kolegov. Britovi ani to však nestačilo, zostal zavretý na bariére. Najlepší bol tak Fernando Gavíria (:uae:). Kolumbijčan nadviazol na prvú etapu pretekov, kde taktiež dominoval. V červenom ostal Jan Hirt (:iwg:) a získal tak celkové prvenstvo.

Výsledky – 6. etapa Okolo Ománu 2022

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár