Okolo Ománu 2022: Gavíria – Cavendish 2:1. Hirt udržal vedenie (6. etapa)

Jan Hirt

zdroj: © A.S.O./Oman Cycling Association/Pauline Ballet

Šiesta etapa pretekov Okolo Ománu končila hromadným dojazdom. Tam dominoval Fernando Gavíria (UAE), získal tak druhé víťazstvo na pretekoch. Celkovým víťazom sa stal Čech Jan Hirt (IWG), ktorý včera rozhodol.

Profil 6. etapy Okolo Ománu

Vedúci muž pred etapou

Priebeh 6. etapy Okolo Ománu

Do úniku si dnes naskočil druhý syn legendy Vinokurova – Alexandre Vinokurov (AST). Doplnili ho tam Harold Martin Lopez (AST), Gerd de Keijzer (Team Novo Nordisk), Johan Meens (Bingoal Pauwels Sauces WB), Peio Goikoetxea (Euskaltel – Euskadi), Victor Langellotti (Burgos-BH) a domáci reprezentant Mohammed Al-Wahibi. Rýchlo si skupina vypracovala náskok dvoch minút. Ten však nijak extrémne nerástol a znova to vyzeralo na hromadný dojazd.


Po polovici etapy sa začal únik trhať, ostala tam už len štvorica jazdcov s náskokom jednej minúty. V pelotóne sa do čela dral tím Quick-Step Alpha Vinyl. Favoritom číslo jedna pre dnešnú etapu bol Mark Cavendish (DQT), Brit tu ovládol druhú etapu. Jeho tímový kolega Masnada (DQT) bol najlepší vo štvrtej etape. Belgický celok si tak brúsil zuby na ďalší vavrín. 10 kilometrov pred cieľom skúsil šťastie Dmitry Strakhov (Gazprom – RusVelo), no o tri kilometre bolo po pokuse.

Dva kilometre pred koncom bol na čele i tím DSM. Snaha to však bola márna, pretože suverenitu znova ukázal Quick-Step. V úplnom závere tam mal Cavendish (DQT) stále troch tímových kolegov. Britovi ani to však nestačilo, zostal zavretý na bariére. Najlepší bol tak Fernando Gavíria (UAE). Kolumbijčan nadviazol na prvú etapu pretekov, kde taktiež dominoval. V červenom ostal Jan Hirt (IWG) a získal tak celkové prvenstvo.

Výsledky – 6. etapa Okolo Ománu 2022

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár