Okolo Romandie preview: Tvrdá príprava pred Girom začína

Okolo Romandie 2019

zdroj: witter.com/TourDeRomandie

V nedeľu skončilo obdobie klasík a nastal čas upriamiť pozornosť ku Grand Tour pretekom. O 12 dní štartuje prvá lahôdka z veľkej trojky – Giro d´Italia. Pred pár dňami skončili preteky Tour de Alps, kde sa predstavili mená ako Nibali (TBM), Hirt (AST) či Froome (SKY). Preteky napokon ovládol mladúčký Rus Sivakov (SKY), ktorý štýlovo ukončil éru tímu SKY. Zajtra pokračuje kolotoč World Tour podujatím Okolo Romandie. Prvenstvo tu obhajuje Primož Roglič (TJB), ktorý bude patriť i tento rok medzi favoritov. Slovenské farby bude reprezentovať iba Erik Baška (BOH).

Štartovať sa bude z mesta Neuchatel, koniec pretekov bude v Ženeve. Na pelotón je pripravených 6 etáp a vyše 900 kilometrov. Začínať budeme krátkym takmer 4-kilometrovým prológom, kde sa určite nebude rozhodovať o prvenstve. Druhá etapa prinesie klasikársky profil, kde nebude mať šancu čistokrvný šprintér. Profil je totiž prešpikovaný prudkými stúpaniami. To isté sa zopakuje i v ďalšej etape. Vrchárske peklo začne v štvrtej a piatej kráľovskej etape. Rozhodne sa v záverečnej individuálnej časovke, ktorá bude mať necelých 17 kilometrov.

Team Ineos

Team Sky absolvoval ako poslednú klasiku Liège – Bastogne – Liège. Oficiálne predstavenie by malo prebehnúť na Tour de Yorkshire, kde budú predstavené i nové dresy. Počas prvých etáp Okolo Romandie budú jazdci Ineos jazdiť v obyčajných čiernych dresoch s logom hlavného sponzora.

Favoriti

Medzi hlavných favoritov patrí Primož Roglič (TJB). Slovinec to tu pozná veľmi dobre a tento rok ma skvelú formu, keď ovládol preteky UEA tour a Tirreno – Adriatico. Časovkárske schopnosti bývalého skokana na lyžiach hovoria jasne v jeho prospech. Hlavným konkurentom bude Geraint Thomas (INS). Brit tu k ruke bude mať Castrovieja (INS) či Rosu (INS). Do party sa určite pridá dvojica z Katushe Zakarin (ISN) – Špilak (ISN). Do boja o pódium môže zasiahnúť Jan Hirt (AST), Patrick Bevin (CCC) či Michael Woods (EFD).

Trasa

 

Zdroj: tourderomandie.ch

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár