Okolo Valencie 2022: Vlasov udržal, Jakobsen nezastaviteľný

Fabio Jakobsen

zdroj: © Quick-Step Alpha Vinyl / Getty Images

Preteky Okolo Valencie 2022 sú už minulosťou. Celkové prvenstvo si dnes ustrážil Aleksandr Vlasov (BOH). V 5. etape bol v úniku Vincenzo Nibali (AST), no etapa sa rozhodla v hromadnom šprinte. Tam bol dominantný Fabio Jakobsen (:dqt:) a pripísal ďalšie prvenstvo na pretekoch.

Na jazdcov dnes čakala posledná etapa pretekov Okolo Valencie. Začínalo sa v Paterne, finišovalo vo Valencii. Na pelotón čakalo necelých 92 kilometrov a rovinatý profil. Do posledného dielu pretekov vstupoval ako vedúci muž Aleksandr Vlasov (BOH). Jeho tímový kolega Ide Schelling dnes oslavoval svoje 24. narodeniny.

Fabio Jakobsen (:dqt:)

„Som hrdý, že som súčasťou tohto tímu. Včera mi to nevyšlo, no dnes som mal dobré nohy. Plán vyšiel dokonale, som veľmi šťastný. Príprava pred sezónou bola dobrá a zatiaľ je to skvelé. Ďalšia zastávka bude Algarve. Remco je skvelý tímový kolega, je to neuveriteľný talent. Som rád, že ho máme v tíme.“ 

Profil

Štart

Priebeh – 5. etapa Okolo Valencie 2022

Od začiatku sa pretekalo vo veľkom, do úniku sa chcela dostať 7-členná skupina, no neúspešne. Následne sa však vytvoril veľmi zaujímavý únik, v ktorom figuroval Vincenzo Nibali (AST). Doplnili ho Manuele Boaro (AST), Gotzon Martín (Euskaltel – Euskadi) a Jonathan Lastra (Caja Rural). Štvorica mala po tridsiatich kilometroch necelé dve minúty. Na čele pelotónu hliadkovala Bora, ktorá hájila záujmy vedúceho muža poradia.V polovici etapy sa náskok znížil na 80 sekúnd, Quick-Step to chcel dotiahnuť do hromadného dojazdu. 25 kilometrov pred cieľom bol náskok už iba 45 sekúnd. Žralok z Messiny sa nemienil vzdať, jeho tímový kolega Boaro nechával v úniku všetky sily. Trinásť kilometrov pred cieľom bolo hotovo a hektický záver mohol začať. Vedúci muž pretekov bol v dobrej pozícii a celkové prvenstvo mal prakticky v kapse.
V posledných kilometroch rozbiehal vlak Josef Černý (:dqt:), nasledoval Mattia Catatneo (:dqt:) a Remco Evenepoel (:dqt:). Na poslednom kruhovom objazde pred cieľom bola stále v čele trojica Quick-Stepu. Michael Morkov (:dqt:) odviedol fantastickú robotu a vypustil Jakobsena (:dqt:) 100 metrov pred cieľom. Holanďan si už v závere poradil a získal druhé víťazstvo na pretekoch.

Záver

Výsledky – 5. etapa Okolo Valencie 2022

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár